0.00

Blog

Idejas, kā cienāt ģimeni novembra svētkos

Novembris ir mēnesis, kad esam aicināti padomāt par savām mājām – Latviju. Ko katram pašam nozīmē būt par latvieti, kas ir tas, kas mūs padara lepnus, dzīvojot Latvijā, un ko mēs novērtējam visvairāk. 18.novembris ir arī laiks, kad aicināt ģimeni uz satikšanos, doties kopīgā pastaigā vai baudīt vienam otra sabiedrību mājās pie skaisti klāta svētku galda. Šajā rakstā interesantas sarkanbaltsarkanu ēdienu idejas, ar kurām bagātināt un papildināt ģimenē iecienīto svētku maltīti.

Ko apmeklēt, izbaudīt un pieredzēt novembrī

Novembris ir ne tikai Latvijas svētku mēnesis, bet arī laiks, kad lēnām sākam domāt par Ziemassvētkiem. Gada nogale ir bagāta ar daudz un dažādiem notikumiem, kuri ikvienam sirdī ielies pacilātu svētku sajūtu. Šajā rakstā par to, ko pieredzēt un izbaudīt novembrī.

Ko neierastu pagatavot no ķirbja un āboliem?

Rudens viducis ir laiks, kad beidzot varam atvilkt elpu. Vairāk pavadīt laiku mājās un izmēģināt jaunas receptes virtuvē. Ja tev mājās jau kādu laiku glabājas ābolu maisiņš vai neliels ķirbis, izlasi šo rakstu, lai gūtu idejas, kā šīs rudens veltes pagatavot mazliet neierastā veidā.

Idejas brīvdienu pavadīšanai pilsētā

Oktobris ir laiks, kad daudzi dodas ārpus pilsētas, lai baudītu rudens burvību dabā. Tomēr ne vienmēr ir iespēja izbraukt no pilsētas, tāpēc šajā rakstā par to, kā brīvdienas pilsētā pārvērst par patiesi neaizmirstamām.

Rudens – jauns sākums.

Rudens teju ikvienam iesākas ar pārmaiņām. Jauns dienas ritms, jauni darbi un pienākumi, mainīgi laikapstākļi, garderobe un daudz kas cits. Rudens ir arī lielisks laiks, lai pārdomātu savu dzīvi un ieviestu ikdienā ko jaunu. Šajā rakstā par to, kā rudens tumšos rītus un vakarus pārvērst par iedvesmojošu laiku sev.

Palutini tēti ar gardumiem no rudens ražas!

Septembra otrajā svētdienā ierasti tiek svinēta Tēva diena! Šogad tā iekrīt 10.septembrī. Vienlaikus septembris ir arī laiks, kad varam novērtēt ražas bagātību, baudīt dārza un meža veltes. Šajā rakstā iepazīsti vienkāršas un sātīgas sezonas dārzeņu receptes, kā arī desertu idejas, ar kurām iepriecināt tēti Tēva dienā!

Augusta ražas karalis – kabacis

Augusts ir laiks, kad teju katrs no mums ir saņēmis jautājumu vai pats jautājis: “Vai tev nevajag kādu kabacīti? Man no laukiem atveda ļoti daudz”. Ja arī tev ir iespēja baudīt kabaču ražas varenību, noteikti neatsaki un dod iespēju šim brīnišķīgajam dārzenim atklāt savas unikālās garšas īpašības. Šajā rakstā iedvesmojies gardiem veidiem, kā kabaci pagatavot.

Ko paspēt izbaudīt augustā?

Vasaras noslēguma mēnesis rada mazliet saldsērīgu sajūtu, vienlaikus liekot atviegloti nopūsties, jo vēl taču ir laiks ļoti daudz ko izbaudīt! Šajā rakstā par to, ko izjust un ļaut sev piedzīvot augustā, lai septembrī varētu teikt, ka šī vasara bija patiesi lieliska.

Idejas uzkodām, dodoties ceļā ar auto

Vasara ir pašā pilnbriedā, jāpaspēj un jāizbauda tik daudz. Piedzīvot saullēktu un saulrietu, doties uz festivāliem, koncertiem, pilsētas svētkiem, pārgājienos un ekskursijās, pie vecvecākiem uz laukiem un uz vasarnīcu, sporta nometnēm un jogas retrītiem utt. Bieži vien vesels notikums ir ne tikai pats galamērķis, bet arī ceļš, ko veicam automašīnā kopā ar ģimeni vai draugiem.

Svini Šokolādes svētkus Rīgā vai uzbur tos savās mājās

Jūlijs ir bagāts ar dažādiem notikumiem – Vispārējie Dziesmu un deju svētki, augstskolu izlaidumi, kāzas, festivāli, ballītes un vēl kāds pavisam īpašs un gards notikums – Šokolādes diena! Saldumu karalienes šokolādes svētki tiek atzīmēti 11.jūlijā. Latvijā jau kopš 2012. gada šokolādes svētki tiek svinēti bijušās saldumu fabrikas Laima pagalmā. Šajā rakstā par to, kā šogad tiek plānots svinēt vissaldāko dienu gan Miera ielā, gan pašiem savās mājās!

Ko darīt ar pāri palikušajiem pēcsvētku gardumiem?

Līgo svētku brīvdienas tiek gaidītas teju visu gadu. Tas ir brīdis, kad kopā sanāk ģimene, draugi, kad visiem ir iespēja nesteidzīgi aprunāties un piedalīties svētku brīnuma radīšanā – pīt vainagus, sakopt māju, rotāt apkārtni un, protams, gatavot svētku mielastu.

Pikniks universālai svētku svinēšanai

Visticamāk pirmais, kas nāk prātā, domājot par pikniku… ir piknika grozs, kurā satilpušas cepamdesiņas, dārzeņi, sviestmaizes un citas ātri pagatavojamas un līdzi paņemamas uzkodas. Šajā rakstā par to, kā pikniks var kļūt par centrālo notikumu skaisto mirkļu svinēšanai.

Nenovērtētais pavasara varonis rabarbers

Laiks kļūst arvien siltāks, dienas garākas, un līdz ar pirmajiem saules stariem mūs priecē arī svaigu dārzeņu sezona. Viens no sezonas gardumiem ir rabarbers. Šis daudzgadīgais augs ar garajiem, sarkanajiem kātiem un zaļajām lapām nāk no senās Volgas upes vēsajiem krastiem.

Idejas uzkodām, skatoties Pasaules Hokeja čempionāta spēles

Sākoties Pasaules Hokeja čempionātam, lielākie sporta draugi un atbalstītāji jau sev ir ieplānojuši aizraujošas divas nedēļas, kas ietvers gan spēļu skatīšanos klātienē, gan pie televizora ekrāniem mājās un kafejnīcās, tikšanos ar draugiem un lielisku laika pavadīšanu, atbalstot savu favorītkomandu. Šajā rakstā par to, kur skatīties hokeja čempionāta spēles, kā arī idejas gardām uzkodām, lai hokeja skatīšanās kļūtu par patiesi aizraujošu piedzīvojumu.

Mātes dienas svinību un dāvanu idejas

Jo vecāki kļūstam, jo vairāk apzināmies mammas devumu savā dzīvē – tas ir cilvēks, kurš mūs apčubina, samīļo, uzmundrina, ik dienu painteresējas, kā mums klājas, un mīl bez nosacījumiem. Mātes diena Latvijā tiek svinēta maija otrajā svētdienā, vēl ir nedaudz laiks, lai paspētu izdomāt un izplānot, kā mammu šajā īpašajā dienā iepriecināt.

Dodies ārā – piknikā!

Jo vairāk saulainu dienu, jo vairāk vēlamies uzturēties svaigā gaisā. Izbraukumi pie dabas krūts, pārgājieni, ekskursijas ar velosipēdu, talkas un dārza darbi nav iedomājami bez garda “apbalvojuma” –  piknika. Šajā rakstā par to, kā pikniks var kļūt par risinājumu dažādu svētku un notikumu atzīmēšanai, līdz maija svētkiem palicis pavisam nedaudz, tieši tik, lai kārtīgi sagatavotos piknikam, izvēlētos vietu un tēmu un uzlūgtu viesus.