0.00

Vienkārši padomi, kā veiksmīgi plānot savu ikdienu

20.Sep 2022

Neskaitāmie uzdevumi, pienākumi un notikumi mēdz radīt satraukumu, kā visu paspēt, tāpēc šajā rakstā par to, kā plānot savu laiku un ar kādiem vienkāršiem paņēmieniem atvieglot ikdienas gaitas.

Rudens rada daudz pārmaiņu ikviena ikdienas dzīvē. Bērni atgriežas skolā un pulciņos, darāmo darbu saraksts kļūst garāks, paliek aktīvāka sadzīviskā dzīve, vairāk domājam par to, kā sevi izklaidēt un izglītot tumšajos vakaros.

 

Laika un darāmo darbu plānošanai ir daudz pozitīvu ieguvumu:
  1. Palielinās produktivitāte – ja zini, ka noteiktajam darbam ir ierobežots izpildes laiks, tas liks tev saņemties un saorganizēties. Pat ja darbu nepabeigsi, tomēr būsi veicis iestrādes un darbu būs vieglāk turpināt.
  2. Mazāks izdegšanas risks – plānotu uzdevumu saraksts mazina stresu, jo ļauj apzināties, ka tu turi roku uz pulsa, tu zini, kas un kad tev ir jāpaveic. Bieži vien stress un satraukums rodas no tā, ka jāizdara pārāk daudz, pārāk mazā laika periodā. Laba darba organizācija un plānošana šādu stresu mazina un atdod kontroli tevis paša rokās.
  3. Laika plānošana tev sniedz vairāk brīva laika, jo tu produktīvi izmanto darba stundas un mazini prokrastinācijas iespēju. Savs laiks darbam un savs laiks atpūtai.

 

Lai savu ikdienu padarītu organizētāku, ievies savā dzīvē jaunus paradumus.

 

Veido pierakstus 📋

Ikdienas dzīvē jāatceras ir tik daudz, sākot no dzimšanas dienām un svētku reizēm līdz iepirkumu sarakstiem, treniņiem, pulciņiem, darāmajiem darbiem, nākotnes sapņiem utt. Iegādājies pierakstu blociņu, plānotāju, bullet žurnālu vai izvēlies kādu no plānošanas aplikācijām, kurā atzīmēt it visu savā dzīvē svarīgo.

 

Izveido kategorijas un savus apzīmējumus

Lai vieglāk orientēties savos pierakstos, izveido pats savu pierakstu sistēmu. Atdali darba pienākumus no privātās dzīves uzdevumiem. Piešķir simbolus, apzīmējumus, iniciāļus darbiem, kuri jādara regulāri vai cilvēkiem, ar kuriem tev visbiežāk sanāk tikties. Tā taupīsi laiku un radīsi pats savu pierakstu “valodu”.

 

Izvirzi mērķus un izpildes termiņus 🎯

Nosaki darbu prioritātes, izvirzi mērķus, kā arī nosaki, kad tie ir jāpaveic un jāsasniedz. Plānotājs tev sniedz iespēju sadalīt lielos mērķus mazākos – pierakstot paveicamo nedēļas vai mēneša griezumā. Tas arī palīdzēs pieturēties pie plāna.
Ieplāno laiku, lai saliktu savu dienas, nedēļas, mēneša un gada plānu. Velti nesteidzīgas minūtes, lai apdomātu svarīgāko un ar sevi vienotos, kas un kad ir jāpaveic. Šāda laika veltīšana sev ļaus arī sakārtot domas un apzināties svarīgāko, kā arī radīs prieku un patiesu gandarījumu, kad pierakstītos darbus varēsi atķeksēt kā paveiktus.

 

Iepērcies ar sarakstu

Neatkarīgi no tā, vai iepērcies klātienes veikalā vai internetā. Izveido iepirkšanās sarakstu, tas ne tikai neļaus aizmirst svarīgas lietas, bet arī ietaupīs laiku un naudu. Nestaigāsi lieki pa veikalu, meklējot nezināmo, kā arī neiztērēsi naudu nevajadzīgos, impulsīvos pirkumos.
Iepirkumu sarakstu vari veidot ne tikai pārtikai, bet arī sezonas apģērbiem vai saimniecībā nepieciešamām lietām. Lai arī kārdinoši piedāvājumi un atlaides ir teju ikvienā veikalā, iepirkumu saraksts ļaus nopirkt to, kas patiesi svarīgs un vajadzīgs.

Iepriekšējā vakarā izdomā, ko vilksi nākamajā dienā 👔

Lai mazinātu stresu, ka atkal nav, ko vilkt mugurā, jau iepriekšējā vakarā izdomā, ko vilksi nākamajā dienā. Pārliecinies, vai apģērbs ir tīrs un nav saburzīts, vai ir visi nepieciešamie aksesuāri. Tā no rīta ietaupīsi laiku un mazināsi nevajadzīgu trauksmi.

 

Atbrīvojies no liekā

Regulāri veic garderobes un mājas skapīšu tīrīšanu, lai izvērtētu, kuri ir tie apģērbi un lietas, kuras lieto ikdienā un kuri tikai krāj putekļus. Vēl lietojamu apģērbu vari nodot labdarības iestādēm, savukārt pārējo otrreizējai pārstrādei. Tāpat arī darbā, turi kārtībā darba galdu, atbrīvojies no nevajadzīgiem papīriem, kancelejas lietām utt.
Jo mazāk nevajadzīgu lietu, jo tīrāka tava dzīvojamā vai darba telpa, jo mazāk noslogots tavs prāts.

 

Turi lietas vienuviet

Ja regulāri nevari atrast atslēgas vai atcerēties, kur noliki telefonu vai maku, ievies mājās, darbā un somā noteiktas vietas, kur tos liec. Tāpat organizē darba dokumentus un mapes datorā. Izdzēs nevajadzīgos e-pastus un praktizē 0 neizlasīto e-pastu stratēģiju.

 

 

Ir īstais laiks paņemt tējas krūzi, mīļāko našķi un pierakstu kladi, lai padarītu savu ikdienu organizētāku! Lai izdodas!