0.00

Uzbur svētkus pats – gatavo dekorus un dalies sirds siltumā!

22.Nov 2022

Uzzini, kā svētku gaidīšanas laikā izmantot savus talantus un iemācīties ko jaunu dažādās meistarklasēs, kā arī par sirsnīgiem labdarības projektiem, kas svētkiem piešķirs patiesi brīnumainu sajūtu.

Gada nogales svētki neviļus liek domāt gan par dāvanu gādāšanu, gan mājokļa dekorēšanu, gan to, kā svētkiem piešķirt lielāku pievienoto vērtību.
Pirmā Advente šogad tiek atzīmēta 27.novembrī, un pirmās svecītes iedegšana Adventes vainagā var kļūt par skaistu un ģimenisku notikumu, kas uzsāk Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Vēl īpašāk, ja vainagu un citas svētku dekorācijas esi veidojis tu pats.

 

Radošas dekorāciju meistarklases

Sanda Krasta savā radošajā studijā feel.Esthetics piedāvā dažādās svētku iedvesmotas meistarklases, kurās vari apgūt gaumīgu skandināvu stila Adventes vainaga veidošanu vai  izveidot lidojošo Adventes kalendāru, kuru vari piekārt pie griestiem kā lustru. Šajā pašā studijā svētku noskaņas radīšanai vari izvēlēties arī Ziemassvētku vakariņu galda dekorāciju meistarklasi, kā arī iedvesmoties DIY (dari pats) dāvaniņu sagādāšanai – porcelāna eglīšu rotājumu vai šķīvju apgleznošanas, dāvanu saiņošanas, kartīšu veidošanas, sauso augu, ziedu kārtojumu veidošanas u.c. meistarklasēs.

 

Pazīstamais dekorators un ziedu dizainers Jānis Buševics 26.novembrī piedāvā svētku dekoru meistarklasi, kurā dalībniekiem būs iespēja pašiem veidot svētku dekorus un vērot arī paša mākslinieka paraugdemonstrējumus Adventes vainagu un dzīvo augu kompozīciju veidošanā, telpu un svētku galda dekorēšanā, kā arī dāvanu saiņošanā. Katram meistarklases dalībniekam būs iespēja izveidot savu Adventes vainagu, dzīvo augu kompozīciju un dāvanu ar iesaiņojumu.

 

Par dāvanu var kļūt arī paša veidota Ziemassvētku kartīte, vēl lielāks pārsteigums, ja to gluži kā bērnībā mīļajiem cilvēkiem aizsūtīsi pa pastu. Māksliniece Sintija svētku gaidīšanas laikā piedāvā brīnišķīgas, sajūtām bagātas Ziemassvētku kartīšu gleznošanas meistarklases. Lieliska iespēja atklāt savus talantus, radoši izpausties un satikt cilvēkus, kas ir uz viena – svētku gaidīšanas viļņa.

 

Svētku gardumu meistarklases

Kas gan būtu svētki bez Ziemassvētku gardumiem – Gastronomijas institūtā vari pieteikties piparkūku mīklas un glazūru meistarklasei. Vai zināji, ka īstai piparkūku mīklai pirms došanās krāsnī ir jāļauj nobriest vismaz trīs nedēļas, tādēļ ir pēdējais laiks ķerties pie tās gatavošanas. Savukārt nedēļu pirms Ziemassvētkiem vari doties uz Ziemassvētku “Stollen” kēksa gatavošanas meistarklasi, kurā apgūsi ne tikai paša kēksa recepti, bet arī  mājās gatavota marcipāna un apelsīna un citrona miziņu sukāžu gatavošanas noslēpumus.

 

Sirsnīgi labdarības projekti

Kad svētku sajūta sevī un mājās ir uzburta, ļaujies dāvināšanas priekam. Dāvini mīļumu, siltumu un sirsnību kā saviem tuvākajiem, tā arī līdzcilvēkiem. Jau vienpadsmito gadu zīmols Laima palīdz piepildīt sapņus par Ziemassvētku dāvanām bērniem no dažādu sociālo statusu ģimenēm. Arī šogad Laimas labdarības namiņš ir uzsācis savu darbu, lai piepildītu sapnīšus par Ziemassvētku dāvanām 1500 bērniem no 9 Latvijas novadiem. Dodies uz www.laimasnamins.lv, izvēlies kādu no bērnu radītājām kartītēm, izlasi stāstu un apņemies piepildīt kādu no sapnīšiem. Aicini arī draugus, ģimenes locekļus un kolēģus piedalīties šajā projektā, lai kopā radītu jaunas, skaistas tradīcijas.

 

Sirdi sildošs ir projekts “Miljons sveču Grupu mājai”, kurā, iegādājoties brīnišķīgas sveces, kuras radījuši cilvēki ar smagiem attīstības traucējumiem, tiek vākti līdzekļi, lai uzceltu Grupu māju. Grupu māja nodrošinātu mājas jauniem cilvēkiem, kuriem ikdienā ir nepieciešams liela apjoma atbalsts. Ziedot līdzekļus projektam, iespējams, gan iegādājoties sveces dažādās tirdzniecības vietās (u/v Stockmann, gan noteiktos datumos Āgenskalna un Kalnciema ielas tirdziņos), gan arī portālā ziedot.lv.

 

Lai svētku gaidīšanas laikā izdodas radīt prieku sevī, kā arī rast iespēju dāvināt to arī citiem!