0.00

Svini Šokolādes svētkus Rīgā vai uzbur tos savās mājās

09.Jul 2023

Jūlijs ir bagāts ar dažādiem notikumiem – Vispārējie Dziesmu un deju svētki, augstskolu izlaidumi, kāzas, festivāli, ballītes un vēl kāds pavisam īpašs un gards notikums – Šokolādes diena! Saldumu karalienes šokolādes svētki tiek atzīmēti 11.jūlijā. Latvijā jau kopš 2012. gada šokolādes svētki tiek svinēti bijušās saldumu fabrikas Laima pagalmā. Šajā rakstā par to, kā šogad tiek plānots svinēt vissaldāko dienu gan Miera ielā, gan pašiem savās mājās!

Lielo un mazo kārumnieku iecienītajam gardumam ir vairāk kā 4000 gadu sena vēsture. Šokolādes pirmsākumi meklējami senajās Maiju un Acteku ciltīs, kurās no kakao pupiņām tika gatavots īpašs, rūgts dzēriens. Maiji kakao uzskatīja par Dievu ēdienu, savukārt koku, kurā auga kakao pupiņas par svētu. Tādas šokolādes, kā pazīstami mēs, pirmsākumi meklējami vien 19. gadsimtā, un  aizraujošo šokolādes tapšanas stāstu sīkāk noteikti ir vērts iepazīt, apmeklējot Laimas šokolādes muzeju.

 

11.jūlijā no 18:00-23:00 bijušās Laima šokolādes fabrikas pagalmā, Miera ielā 22, būs iespējams pieredzēt īpaši saldu, šokolādei veltītu vakaru.

Ikvienam apmeklētājam būs iespēja piedzīvot dažādas aktivitātes:
  • apskatīt Laima Dziesmu un deju svētku instalācijas,
  • pielaikot īpašus tautiskos tērpus, kas veidoti iemīļoto Laima konfekšu stilistikā,
  • rotāties saldumu iedvesmotiem īslaicīgajiem tetovējumiem,
  • piedalīties zīmēšanas darbnīcās bērniem,
  • spēlēt galda spēles,
  • baudīt gardumus un dzērienus kafejnīcā “Lapsas māja” un brīvdabas picērijā “Vīnkalni”,
  • No plkst. 20.00 izsmieties kopā ar improvizācijas teātri “DIVAS”,
  • Vakara turpinājumā ļauties Elizabetes Gailes, Katrīnas Gupalo un grupas “Producenti” muzikālajam sveicienam.
 
Savukārt, ja apmeklēt Šokolādes svētkus šoreiz tev nav iespējams, mājinieki noteikti priecāsies, ja šokolādes ballīti radīsiet paši savās mājās. Ar ko sākt? Protams, ka ar šokolādīga deserta gatavošanu. Uz svētku galda iederēsies elegantās Ķiršu un šokolādes bezē kūciņas ar mandelēm vai Kārtainais šokolādes deserts, kura pagatavošanā vari saukt palīgā bērnus. Tā būs kopīga un ļoti garda aktivitāte.

 

Ja laika gatavot nav, tad cel galdā Braunija torti Šokolādes satīns, kurā šokolāde spēlē galveno lomu. Tortes izcilo garšu veido tumšās šokolādes braunija pamatne, bagātīgs tumšās šokolādes ganašs, viegls gaišās šokolādes krēms un izcila tumšās šokolādes glazūra. Šokolāde, kuru papildina… šokolāde. Kas gan var būt vēl labāks!

 

Aizraujošākam vakaram variet uzrīkot “aklo degustāciju”, kurā jāatmin dažādas “Laima” šokolādes konfektes. Liec trauciņā konfektes Sarkanā magone, Serenāde, Vāverīte, Lācītis Ķepainītis, Vētrasputns, Rudzupuķe, Konfektes ar sāļo karameli u.c. Kurš no mājiniekiem būs visatjautīgākais saldummīlis?

 

Lai saldo noskaņu turpinātu, spēles uzvarētājam (un arī pārējiem ģimenes locekļiem) variet noorganizēt Laimas šokolādes muzeja Radošās darbnīcas apmeklējumu, kurā ikviens var iejusties šokolādes meistara ādā, izdomājot un pagatavojot savas īpašās šokolādes konfektes.

 

Vakara izskaņā noskatieties filmu “Šokolāde”, lai izbaudītu tās maģisko spēku uzlabot garastāvokli. Salds miegs garantēts.

 

Lai īpaši salda Šokolādes diena un visa turpmākā vasara!