0.00

Rudens – jauns sākums.

20.Sep 2023

Rudens teju ikvienam iesākas ar pārmaiņām. Jauns dienas ritms, jauni darbi un pienākumi, mainīgi laikapstākļi, garderobe un daudz kas cits. Rudens ir arī lielisks laiks, lai pārdomātu savu dzīvi un ieviestu ikdienā ko jaunu. Šajā rakstā par to, kā rudens tumšos rītus un vakarus pārvērst par iedvesmojošu laiku sev.

Atskaties uz paveikto

Lai neļautos skumjām par vasaras noslēgumu, ir vērts atvēlēt laiku nelielam atskatam uz šo gadu. Pagatavo krūzi ar gardu tēju vai kakao dzērienu, sagatavo mīļākos našķus un ķeries klāt. Blociņā pieraksti, kas ir mainījies kopš gada sākuma, kā ir veicies ar janvārī  izvirzītajiem mērķiem un vai kopumā dodies pareizajā virzienā – tajā, kā vēlies redzēt pats sevi un savu dzīvi. Padomā arī, kas tevi ir iepriecinājis, par ko esi pateicīgs, un kas varbūt nav noticis, kā iecerēts. Pat ja ieceres vēl nav piepildījušās, neatmet ar roku, drīzāk paanalizē, kāpēc. Iespējams, ieraudzīsi citus ceļus, kā virzīties tuvāk mērķiem.

 

Pārskati ieradumus un radi jaunus rituālus

 

Rudens sniedz iespēju izstrādāt plānu un pie tā pieturēties. Varbūt ir vērts pievienoties t.s. 5AM klubam, sākt rītu agrāk un pirmo stundu pēc pamošanās veltīt sev – fiziskajām aktivitātēm un personīgajai izaugsmei. Uzsākot dienu uz mierīgas, pozitīvas nots, ir lielākas iespējas, ka tā pavadīsi arī visu pārējo dienu. Savukārt, ja jau no paša rīta visu dari steigā, iespējams, ka šis stress turpināsies arī visas dienas garumā…
Ja zini, ka bieži uz sporta zāli neaizej tikai tāpēc, ka vakaros ir grūti saņemties iziet no mājas, ieplāno treniņu no paša rīta, pusdienu pārtraukumā vai uzreiz pēc darba. Tā ietaupīsi laiku un būs mazāk atrunu.

 

Plāno ēdienreizes

 

Ja vēsajā laikā biežāk “paslīd kāja”, ēdot ātrās uzkodas, sāc plānot savas ēdienreizes. Brīvdienās saplāno visas nākamās nedēļas maltītes un pie reizes arī iepirkumu sarakstu. Tā būs vieglāk pieturēties pie sabalansēta uztura plāna. Neaizmirsti sevi palutināt – pagatavo ātrās un veselīgās dateļu “konfektes” vai banānu “sendvičus”, kas kafijas pauzē tev sniegs tik ļoti vajadzīgo enerģiju.

 

Dateļu “konfektes”

10 Medjool dateles
Riekstu sviests
Šokolāde
Jūras rupjais sāls pārkaisīšanai
Datelēm izņem kauliņus, piepildi tās ar riekstu sviestu, bagātīgi pārkaisi ar sasmalcinātu šokolādi un nedaudz sāli. Uzglabā ledusskapī.

 

Banānu “sendviči”

Gatavi banāni
Riekstu sviests
Izkausēta šokolāde
Sagriez banānus ripiņās, apsmērē tos ar riekstu sviestu, veidojot mazas “sviestmaizītes”. Uz brīdi liec banānus saldētavā sastingt, tad iemērc izkausētā šokolādē un vēlreiz saldētavā sastingt. Enerģiju sniedzoša uzkoda gatava!

 

Atbrīvojies no liekā

 

Pat ja pavasarī iztīrīji skapi un māju no liekā, arī rudenī vari veikt savu mantu revīziju. Būsi pārsteigts, cik daudz atkal ir sakrājies. Sašķiro tās lietas, kuras nepieciešams salabot vai aiznest uz ķīmisko tīrītavu, kuras vēlies nodot labdarībai vai otrreizējai pārstrādei, kuras izmest.  Atbrīvošanās no lietām, kuras neizmanto, rada ne tikai fizisku telpu mājās, bet arī atbrīvo prātu. Tu jau zini, cik lieliska ir sajūta, kad atver sakārtotu skapi vai beidzot esi iztīrījis to vienu atvilktni, kurā slēpjas visādi “labumi”.

 

Lai rudens sniedz iedvesmu jaunam sākumam!