0.00

Podkāsti, kuri iedvesmo pārmaiņām

21.Nov 2022

Gada nogalei tuvojoties, sākam pārdomāt, ko aizgājušajos mēnešos esam pieredzējuši, kā jūtamies savā dzīvē, ko mainīt vai uzlabot. Šajā rakstā par podkāstiem, kuru mērķis ir sevis izzināšana un pašizaugsmes veicināšana, kā arī perspektīvas mainīšana par dažādām dzīves jomām.

Steidzīgajā dzīves ritmā bieži pietrūkst laika tādai patiesai sevis revīzijai, tomēr bieži vien paklausoties dažādu speciālistu intervijas varam gūt iedvesmojošus pieturas punktus.
Klausies podkāstu pa ceļam uz darbu, gatavojot vakariņas vai fonā, kad veic kādu vieglu darbiņu. Pagatavo tēju un pieraksti svarīgākās atziņas un domu graudus.

 

TED Daily Talks

Šķiet, ka maz ir tādu, kas ne reizi nav dzirdējuši kādu TED Talk uzstāšanos. Podkāstā TED Daily Talks ik dienu tiek publicētas 10-30 minūšu garas runas par visdažādākā spektra tēmām – sākot ar sava ķermeņa un prāta izzināšanu, dažādiem līderības aspektiem, vides problēmām u.c.

 

Cilvēkjauda

Podkāstā Cilvēkjauda cilvēka jaudas trenere Laura Dennler runā par prasmēm, kas uzlabo dzīves kvalitāti. Iedvesmojošo un izzinošo podkāstu lokā ir gan saruna par to, kā veidot jaudīgu uzņēmumu, gan par finanšu jautājumiem mūsdienu politiskajā situācijā, gan veselīga uztura jautājumiem, dažādiem cilvēka domāšanas aspektiem u.c. Podkāsta autore uz sarunām aicina atzītus savas jomas speciālistus – ārstus, finanšu ekspertus, uzņēmējus u.c.

 

The Mel Robbins Podcast

Mel Robins ir autore 5 sekunžu likumam, kura būtība ir vienkārša – uzsākt rīcību uzreiz tajā brīdī, kā smadzenes saņem signālu rīkoties. Jo ilgāk nogaidi, jo lielāka iespēja, ka darbība, tuvošanās mērķim izpaliks. Savā podkāstā viņa katru pirmdienu un ceturtdienu runā gan par personīgo pieredzi, gan veiksmēm, gan neveiksmēm, sniedz padomus, paņēmienus un iedvesmu mērķu sasniegšanai, attiecību uzlabošanai, sevis izzināšanai u.c.

 

Pa kluso

Podkāstā Pa kluso ar Lauru Grēviņu uz sarunu tiek aicinātas radošas personības, biznesa eksperti, mediķi u.c., kuru pārdomās ir vērts ieklausīties un aizdomāties. Par to, kā šie cilvēki ir nonākuši tur, kur viņi ir, kā redz pasauli un ko vēlas tai sniegt.

 

Let’s Talk About Mental Health

Podkāstā tiek runāts par vienkāršām praksēm, kuras, ieviešot ikdienā, varam uzlabot savu labsajūtu. Tēmu spektrs: dažādi komunikācijas aspekti, seksualitāte, pašvērtējums, trauksme, drosme, mīlestība, attiecības u.c.

 

Funktieris

Podkāsta autore Rūta Dvinska sarunājas ar dažādu jomu speciālistiem, lai noskaidrotu, kas ir viņu panākumu atslēga, kā viņi uzstāda mērķus, kā tiek galā ar problēmām, kas ir tas unikālais, kas viņus padara veiksmīgus.

 

On Purpose with Jay Shetty

Bestsellera “Domā kā mūks” autors savā podkāstā katru pirmdienu un piektdienu apspriež dažādas cilvēka dzīvē aktuālas tēmas – prāta un ķermeņa veselību, motivāciju, izaugsmi, sniedz padomus, kā mainīt ikdienas paradumus un domāšanas veidus. Podkāsta viesu loks ietver zinātniekus, uzņēmējus, Holivudas slavenības, māksliniekus u.c.

 

Dare to Lead with Brene Brown

Brene Brown ir viena no pazīstamākajām autorēm, kas runā par līderību. Podkāsts ir balstīts viņas tāda pašas nosaukuma izdotajā grāmatā. Podkāstā dzirdamas gan autores pašas pieredze un pārdomas, gan sarunas ar viesiem. Tēmu loks ietver gan par darba vides klimatu, gan radošumu ikdienā, gan inovācijas, gan veidiem, kā padarīt apkārtējo vidi labāku, un, protams, līderību – sākot ar savu komūnu un beidzot ar pasauli.

 

Kā ir būt

Radio pieci.lv podkāstā katru pirmdienu tiek runāts par to, kā ir būt šajā pasaulē. Kā ir mīlēt, just, sapņot, cerēt šajā pasaulē. Sarunas ar interesantām personībām, viņu pieredzi un unikālo skatījumu uz dzīvi.

 

Lai iedvesmojoša gada nogale un iedvesma jauniem sākumiem!