0.00

Pikniks universālai svētku svinēšanai

14.Jun 2023

Visticamāk pirmais, kas nāk prātā, domājot par pikniku… ir piknika grozs, kurā satilpušas cepamdesiņas, dārzeņi, sviestmaizes un citas ātri pagatavojamas un līdzi paņemamas uzkodas. Šajā rakstā par to, kā pikniks var kļūt par centrālo notikumu skaisto mirkļu svinēšanai.

Pikniks izraisa sajūsmu kā pieaugušo, tā bērnu acīs, jo, kas gan var būt labāks par maltīti dabā, svaigā gaisā savienojumā ar citām aizraujošām aktivitātēm – pārgājienu, velo izbraucienu, zoodārza apmeklējumu vai ko citu.

Ko ņemt līdzi?

Neatkarīgi no tā, kāds būs tavs pikniks, un kur tas notiks, dažas praktiskas lietas noderēs jebkuras tematikas piknikā. Padomā:
  • Uz kā liksi cienastu – sagatavo galdautu, lielu auduma gabalu vai saliekamo galdiņu.
  • Kur viesi sēdēs – varbūt nepieciešams pleds vai pāris spilveni noskaņai un ērtākai sēdēšanai.
  • Trauki, galda piederumi – iesakām izvēlēties traukus, kurus var lietot atkārtoti vai kurus iespējams otrreiz pārstrādāt.
  • Dēlītis – lieliski noder gan cienasta griešanai, gan vēlāk uz tā var stabili novietot glāzes, ja piknika “galds” atrodas uz zemes.
  • Aukstumu uzturoša kaste, termoss vai ledus, lai spirdzinošie dzērieni būtu vēsi un veldzējoši visu piknika laiku.
  • Salvetes un dvieļi – lai rokas tīras un nav bēdas, ja kaut kas izlīst vai sasmērējas.

 

Romantiskais pikniks – randiņš 🥂

Neatkarīgi no tā, vai kopā ar otro pusīti esi vien pāris mēnešus vai gadu desmitus, attiecības ir jālolo un pie tām jāstrādā. Pārsteidz mīļoto ar pikniku piemājas parkā, klusā pludmalē vai aizved uz kādu jums mīļu vietu. Romantiskam piknikam piestāvēs siera plate, ogas, olīvas, riekstiņi, dzirkstošs vīns, arī kāds saldumiņš – deserts Cielaviņa vai zefīrs Maigums šokolādē.

Pikniks Bērniem 🍭

Bērniem veltītā piknikā viena uzvara ir izplānotas aktivitātes un otra – garšīgas uzkodas. Aktivitātes un spēles, protams, ir atkarīgas no dalībnieku vecuma un interesēm, tomēr kā lieli, tā mazi piknikotāji ar sajūsmu raudzīsies uz desiņām, kuras paši var cept ugunskurā, ugunskura zefīriņiem, čipsiem un riekstiņiem, dārzeņiem un mērcītēm, siera nūjiņām utt. Patiesībā galvenais noteikums – lai viegli paņemt, viegli apēst un lai var skriet tālāk.

Meiteņu pikniks 🍒

Vecmeitu ballītē vai draudzeņu svinībās jāparūpējas ne tikai par gardām uzkodām, bet arī īpašu vizuālo noformējumu, kas atbilst meiteņu ballītes tematikai. Piknika galdu rotājiet ar ziediem, dzērieniem izvēlieties skaistas glāzes, uzkodas servējiet uz elegantiem šķīvjiem, padomājiet par muzikālo noformējumu, lai uzburtu neaizmirstamu atmosfēru. Meiteņu ballītēm piestāv vieglas un gaisīgas uzkodas –dažādi sieri un vītināta gaļa, olīvas, dārzeņi, sausmaizītes un smēriņi,  desertā – ogas, gaisīgi zefīri, kūciņas Vēja pikas vai kāda no debešķīgajām tartēm.

Draugu satikšanās – burgeru pikniks 🍔

Kopīga burgeru gatavošana pati par sevi ir notikums. Starp draugiem variet sadalīt atbildības – kāds griež dārzeņus, kāds atbildīgs par grilu, kāds liek burgerus kopā, kāds atbildīgs par mērcīšu dažādību utt. Garšu piedzīvojumam izmēģiniet vairākas burgeru receptes, gan ar gaļu, gan vegāno versiju, gan ar portobello sēni. Galu galā, pats galvenais ir radoši izpausties, labi pavadīt laiku un priecāties par kopā būšanu.

 

Kur un kāds būs tavs nākamais pikniks?