0.00

Olu ēdieni katrai ēdienreizei

31.Mar 2023

Lieldienas un garās brīvdienas nav aiz kalniem, ir īstais laiks iedvesmoties svētku svinēšanai un rast idejas mielasta gatavošanai. Šajā rakstā interesantas receptes, kā izmantot vārītās olas, kas bagātīgi sakrāsotas svētkiem vai palikušas pāri pēc svinībām.

Pēc olu kaujām, olu ripināšanas un citām Lieldienu aktivitātēm ledusskapī vēl ilgi stāv krāšņas Lieldienu olas. Lai tās neietu zudumā, bieži pēc Lieldienām tiek gatavots rasols, siļķe kažokā vai pildītas olas. Kad tradicionālie olu ēdienu jau mazliet apnikuši, iesakām izmēģināt olu burgeru, kas savā ziņā ir līdzīgs pildītajām olām, tomēr… savādāks.

 

Olu “burgers”

Sastāvdaļas:
Cieti vārītas olas
Tomāts, sagriezts šķēlēs
Izceptas bekona šķēlītes
Avokado, sagriezts šķēlēs
Street Food Provansas majonēze
Zobu bakstāmie kociņi saspraušanai
Pagatavošana ir pavisam vienkārša. Vārīto olu pārgriez uz pusēm, uz vienas olas puses kārtās liec tomātu, bekonu, avokado, majonēzi, un tad virsū otru olas pusīti. Saspraud “burgeru” ar zobu bakstāmo kociņu. Lieliskākais ir tas, kas sastāvdaļas vari variēt pēc garastāvokļa un iespējām. Pie tam olu “burgeru” veidošana ir lieliska aktivitāte kopā ar bērniem, kad katrs var izveidot savu ideālo burgera garšu.

Mazo kartupelīšu, olu un spinātu salāti

Šī būs lieliska izvēle vakariņām, jo šie salāti ir silti, sātīgi un patiešām gardi.
Tev vajadzēs:
Cieti vārītas olas
Mazos kartupelīšus ar visu mizu
Spinātus
Parmezāna tipa sarīvētu sieru,
Ķiploka daiviņu
Eļļu cepšanai,
4 sezonu majonēzi
Garšvielas pēc izvēles
Uz pannas eļļā apcep sasmalcinātu ķiploku, pievieno kārtīgi nomazgātus, nelielos gabaliņos sagrieztus kartupelīšus un garšvielas, cep līdz tie gatavi, tad pievieno spinātus un sieru, un vēl mazliet pasautē. Liec siltos kartupeļus ar spinātiem traukā, virsū kārto sagrieztas vārītās olas un majonēzi.

Kārtainās mīklas pīrādziņi ar olu pildījumu

Tie liks mājai smaržot debešķīgi un tie būs kārdinošs papildinājums jebkurai zupai vai gardums, kuru baudīt tāpat.
Sastāvdaļas:
Kārtainās mīklas plāksnes
Vārītas olas
Zaļie lociņi
Brokastu majonēze
Pagatavošana: Atlaidina kārtainās mīklas plāksnes, sagriež tās kvadrātos. Olas smalki sagriež, pievieno sakapātus lociņus, nedaudz majonēzi un samaisa. Liek pildījumu uz kārtainās mīklas plāksnēm, pārloka, veidojot trijstūra formas pīrādziņus, ar dakšiņu aizspiežot brīvās malas. Cep 180C, līdz pīrādziņi kļuvuši kārdinoši zeltaini. Interesantākai pīrādziņu baudīšanai vari sagatavot arī mērcītes, piemēram, Street Food Kečupēzi vai Mērci uzkodām.

 

Iespējas, kā baudīt vārītas olas, ir patiešām daudz. Ja vēlies pavasarīgi vieglus un mazliet eksotiskus salātus, izmēģini Krāsainos salātus ar garnelēm un mango. Ja vēlies baudīt klasiskas garšas, atceries par zupām – pagatavo skābeņu zupu vai varbūt ir laiks atklāt aukstās zupas sezonu? Olas lieliski papildinās abas. Protams, olas lieliski garšo kopā ar tunci, izmēģini Zaļo zirnīšu un olu salātus ar tunča mērci. Un atceries, nav jāgaida Lieldienas, lai izmēģinātu kādu no šīm receptēm!
Lai labi garšo!