0.00

Neparastas vasaras brīvdienu idejas

27.Jun 2022

Vasara vairāk kā jebkurš cits gadalaiks rada vēlmi katru dienu padarīt īpašu un neaizmirstamu. Ja meklē idejas vasaras brīvdienām, turpini lasīt rakstu un iedvesmojies, kā aizraujoši pavadīt saulainās un mazāk saulainās Latvijas vasaras dienas.

Pludmales

Pirmais, kas nāk prātā, domājot par vasaru, ir atpūta pie jūras. Reti, kad paši novērtējam, cik dažāda ir Latvijas jūras krasta līnija. Pludmaļu izpēte būs interesanta aktivitāte, ko veikt kopā ar bērniem. Piemēram, apskatīt iespaidīgo Jūrkalnes stāvkrastu, priecāties par viļņu šķelšanos Kolkasragā, pārbaudīt līdzsvaru, ejot pa laukakmeņiem, Ainažu ziemeļu molā, baudīt saulrietu pie Baltās kāpas Saulkrastos, uzkāpt uz kāda iespaidīga akmens Kaltenes akmeņainajā pludmalē… Galu galā baudīt Jūrmalas pilsētas spožumu un Mangaļsalas mola nepiespiesto romantiku.

Interesantas naktsmītnes

Vasara ir īstais laiks izmēģināt gan nakšņošanu teltī, gan kemperī, gan zem zvaigžņotas debess. Īsts piedzīvojums būs arī nakts pārlaišana īpašās vietās.
Latvijas valsts mežu glempingā Tērvetē iespējams izīrēt namiņus kokos vairākus metrus virs zemes, kā arī  pazemē. LVM dabas parka glempings ir paredzēts gan romantiskai atpūtai, gan atpūtai ar ģimeni un draugiem, gan kaislīgiem makšķerniekiem.
Melnsilā īpaši romantisku sajūtu var iegūt, nakšņojot muciņās pašā jūras krastā. Dažreiz viss, kas nepieciešams, ir zvaigžņotas debesis, otrā pusīte un kāds gards našķis.
Zvanu teltis “Liedegas” ļaus ar visām maņām sajust vasaru, dabas maģiju un spēku. Tās nav vienkāršas teltis, bet gan pārdomāti iekārtotas ērtai, skaistai palikšanai un netālās pludmales baudīšanai.
Pasakaini sirreāla pieredze būs piedzīvojums uz Peldošās salas. Ekskluzīva nakts divvientulībā uz mākslīgi veidotas salas gleznainajā Mordangas ezerā! Uz Peldošās salas iespējams rezervēt arī īpašas šefpavāra pusdienas, kā arī Peldošās vannas seansu.

Koncerti

Vasara nav iedomājama bez neskaitāmiem mūzikas un mākslu festivāliem un koncertiem. Īpašs solās būt leģendārais festivāls Positivus, kurš šogad 15.-16.jūlijā notiks Lucavsalā. Atkal varēsim baudīt tūkstošiem līdzīgi domājošu cilvēku tikšanos un vienotu mūzikas un mākslas baudīšanu.
Mierpilns un meditatīvs būs par tradīciju Jūrmalas festivālā kļuvušais pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncerts jūras krastā 17.jūlijā. Neparastais notikums jau vairākus gadus Dzintaru pludmalē pulcē simtiem klausītāju un sniedz neizmirstamu mūzikas klausīšanās pieredzi, dabas skaņām saplūstot ar karaliskajām ērģeļu stabulēm.
13. augustā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā un Juglas ezerā trešo reizi notiks saturiski vērienīgs starpžanru mūzikas festivāls “Laivā”, ko daļa skatītāju apmeklēs uz sauszemes, bet daļa, sēžot laivās. Vienas dienas festivāla mākslinieki šogad būs klasiskās mūzikas huligāni grupa DAGAMBA kopā ar Latvijas Radio bigbendu, bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”, hiphopa mākslinieks Ozols kopā ar bigbendu, ģitārists Mārcis Auziņš un duets – čellists Valters Pūce un pianists Dainis Tenis.

Vasaras ballīšu idejas

Lai kopā būšana dārza svētkos, piknikos un ballītēs vēl īpašāka, padari tās tematiskas. Iespēju ir tik daudz. Bērni būs sajūsmā par saldējuma vai picas ballīti, savukārt pieaugušos noteikti uzjautrinās “Mini” tēmas ballīte, kad uz galda jāliek maza izmēra ēdieni. Mini kūciņas, mini cepumi, mini desiņas, mini tomātiņi un gurķīši. Savukārt dresscode neaizvietojami būs mini svārki, mini saulesbrilles, mazas cepures utt. Izdomai nav gala, un paši būsiet pārsteigti par savu oriģinalitāti.
Atmiņā paliks un skaistas bildes taps, ja ballītē vienosieties visi ģērbties vienā krāsā vai iedvesmojoties no kādas filmas vai valsts. Piemēram, uzrīkosiet kovboju ballīti, meksikāņu ballīti, 4.jūlija svinības amerikāņu stilā, pārģērbsieties bērnības mīļāko filmu tēlos vai izpildītājos. Ballīte būs arī lielisks iemesls atrast savu skolas laiku mīļākās grupas krekliņu un ieskatīties internetā, lai uzzinātu kā tā laika mīlestībai šobrīd klājas.
Arī kopīga ēdiena gatavošana pēc kādas noteiktas receptes vai īpašu dzērienu degustācija radīs neaizmirstamas emocijas. Ir īstais laiks iepazīst dzirkstošo vīnu, viskiju, alus vai kombučas gatavošanas maģisko pasauli.

Gardi svētki

11.jūlijā tiek svinēti Šokolādes svētki, kas šogad tiks atzīmēti ar sirsnīgo filmu “Paradīze 89” Miera ielas 22 pagalmā brīvdabas kino seansā. Kā jau Šokolādes svētkos, Laimas šokolādes netrūks! Mazākajiem pirms filmas būs iespēja izvizināties ar karuseli, lielākiem iemūžināt atmiņas foto stūrītī.

Naturli burgeru vagoniņš

Ja vēlies izmēģināt jaunas garšas, noteikti iepazīsties ar Naturli vagoniņa vasaras plānu! Lieliska iespēja nobaudīt klasisko street food ēdienkarti (burgeri, vrapi, nageti un citi ēdieni) veselīgā augu valsts versijā kopā ar Vegstop.lv. Gaidām ciemos!

Lai skaista un īpašiem notikumiem bagāta vasara!