0.00

Mātes dienas svinību un dāvanu idejas

09.May 2023

Jo vecāki kļūstam, jo vairāk apzināmies mammas devumu savā dzīvē – tas ir cilvēks, kurš mūs apčubina, samīļo, uzmundrina, ik dienu painteresējas, kā mums klājas, un mīl bez nosacījumiem. Mātes diena Latvijā tiek svinēta maija otrajā svētdienā, vēl ir nedaudz laiks, lai paspētu izdomāt un izplānot, kā mammu šajā īpašajā dienā iepriecināt.

Visticamāk, viss, ko mamma vēlas, ir jauki pavadīt laiku kopā. Tāpēc Mātes dienā pacenties izbrīvēt laiku, lai mammu apciemotu klātienē un padarītu šo kopā būšanas laiku neaizmirstamu. Liec mammai justies īpaši visas dienas garumā, sāc ar brokastīm. Varbūt mamma sapņo par ceļojumu uz Parīzi vai itāliju. Dodieties kopā uz franču kafejnīcu, lai lēnam baudītu kafiju un kruasānus vai itāļu kafejnīcā – tiramisu. Pēc tam izejiet pastaigā pa pilsētu. Dažreiz kļūt par tūristu savā pilsētā ir tik jauki, ieraudzīt pilsētu svētdienas rītā ir pavisam citādi kā darbadienā.
Tikpat labi vari iepriecināt mammu ar tematiskām brokastīm mājās. Mammām dzīvē taču tik reti ir brīži, kad nav jāgatavo ēst.

 

Noskaņa un detaļas

Lutini mammu ar mīļākajiem ēdieniem un parūpējies par detaļām. Mūzika, galda noformējums, ziedi, īpašs deserts – tas viss radīs svētku atmosfēru. Māmiņdienas brokastīm piestāvēs mazās kūciņas – Cielaviņa, Skudrupūznīši ar Nutego zemesriekstu krēmu un gaisīgās Vēja pikas ar cidoniju-aprikožu krēma pildījumu. Papildini kūciņas ar sulīgām ogām – zemenēm, mellenēm, avenēm, kopā radot izcili skaistu deserta galdu.

 

Foto

Atceries uzņemt foto! Skaistie mirkļi, protams, ir jāpiedzīvo un jāizbauda, bet fotogrāfijas no šiem notikumiem sildīs sirdi vēl ilgi. Varbūt pat variet noorganizēt profesionālu fotosesiju visai ģimenei vai tev kopā ar mammu. Fotogrāfēšanās jau pats par sevi būs notikums, savukārt gala rezultāta fotogrāfijas varēsiet izdrukāt, ierāmēt un uzdāvināt mammai jau pēc Māmiņdienas svinībām. Šajā rakstā fotogrāfs Miks Šēls dalās ar praktiskiem padomiem, ko ņemt vērā, organizējot ģimenes fotosesijas.

 

Dāvanu idejas

Ja pilnīgi konkrēti zini, par ko mamma priecāsies, tad, protams, dāvini to – grāmatu, jaunu aromātu, dāvanu karti mīļākajā veikalā vai gardumu komplektu, bet ja vēl neesi izlēmis, tad līdzīgi kā ar Mātes dienas svinībām – pats galvenais ir labās sajūtas paildzināt. Tātad dāvini kopā būšanas mirkļus.
Mātes diena ir bagāta ar dažādiem koncertiem, teātra izrādēm un izstādēm. Ventspilī akustisko koncertu “Pie vienas uguns” sniegs grupa The Sound Poets. Talsos Māmiņdienā iepriecinās Marija Naumova ar koncertu “Franču saulrietā, pie tam šis koncerts lieliski papildinās jūsu tematiskās brokastis, ja tās būsiet pavadījuši Francijas iedvesmotā stilā.
Valmierā Mātes dienā priecēs Latvijas jaunie džeza talanti ar koncertprogrammu Veltījums gaismai, kurā būs apvienotas visu laiku skaistākās džeza melodijas, pašu oriģinālkompozīcijas, kā arī latviešu komponistu – Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna un Ulda Marhileviča – muzikālās pērles jaunā, vēl nedzirdētā skanējumā, pašu radītos aranžējumos un džeza improvizācijas lidojumā.
Jaunmoku pilī īpašu Māmiņdienas koncertu Vēstules māmiņai” sniegs Olga Rajecka un Varis Vētra. Koncertā izskanēs sirdssiltas dziesmas, kā, piemēram Raimonda Macata “Saullēkts”, kuru Olga izpildīja un kura tika uzrakstīta, kad viņa gaidīja savu meitu Mariju, tāpat skanēs arī dziesma “Tu esi skaista visos niekos sīkumos” un citas populāras un klausītāju mīlestību iemantojušas dziesmas un, protams, Vara Vētras dziesma “Māmiņai”, kas gadu gaitā jau kļuvusi par Mātes dienas himnu un tituldziesmu. Pie tam šis koncerts ir lieliska iespēja apskatīt burvīgo Jaunmoku pili.
Jauko Mātes dienas sajūtu variet pagarināt, uzdāvinot biļetes uz kādu koncertu, kurš plānots nedaudz vēlāk. Piemēram, nākamajā nedēļas nogalē pēc Māmiņdienas, būs baudāms koncerts ZIEDONIS – 90/ Raimonds Pauls & Daumants Kalniņš. Programmā skanēs skaistākās Raimonda Paula dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem –  “Svētvakars”, “Latviešu jūrniekiem” ,“Meitene ar kallu ziediem”, “Nenes zvaigznes istabā”, “Dziesmiņa par prieku” un daudzas citas.
Savukārt mazliet nostalģisku sajūtu var radīt kopīgs Imantdienu apmeklējums, kas pēc 2 gadu pārtraukuma Vecpiebalgā, Alauksta ezera krastā atkal priecēs ar skanīgajām komponista Imanta Kalniņa melodijām.

Lai mīļa, neaizmirstama un iespaidiem bagāta Māmiņdiena!