0.00

Kur meklēt interesantas un oriģinālas Ziemassvētku dāvanas

05.Dec 2022

Decembris ir klāt, un prāts arvien biežāk aizņemts ar domām par svētku dāvanu sagādāšanu. Kad to darīt, kur to darīt un ko iegādāties. Šajā rakstā par interesantām vietām, kur meklēt svētku dāvanas, kā arī par dāvanu alternatīvām.

Svētku gaidās pilsētā iekārtoti vairāki tirdziņi, kuros apskatāmi un iegādājami vietējo ražotāju gardumi un mākslinieku darbi, tāpat atvērti arī vairāki pop-up veikali, kuros iepriecināt gan sevi, gan atrast īpaši oriģinālas svētku dāvanas. 🎄

 

Zandele

No 16.decembra mākslas centrā Zuzeum norisināsies mākslas tirgus Zandele. Tajā tiks piedāvāti vairāk kā 1000 latviešu mākslinieku darbi — gleznas, grafikas, plakāti, porcelāna un cita veida lietišķās mākslas priekšmeti, izstāžu katalogi un mākslas grāmatas no Zuzānu kolekcijas. Zandele iecerēta kā pirmais solis privātkolekciju veidošanā, ar mērķi – padarīt mākslu pieejamu visiem.

 

Latvijas laikmetīgās keramikas pop-up tirdziņš

Atjaunotajā Āgenskalna tirgū no 3.-31. decembrim iespējams apskatīt un iegādāties Latvijas talantīgo keramiķu darbus īpašā pop-up tirdziņā. Porcelāna, māla, akmens masas trauki, rotājumi un dekori būs unikāla dāvana, kā arī izteiksmīgs akcents paša mājas interjerā.

 

LIAA Radošo industriju inkubatora dalībnieku pop-up veikals

🎁 Tirdzniecības centrā SPICE īpašajā pop-up veikalā varēs iegādāties jauno uzņēmēju radītos produktus, kā arī iepazīties ar šīs kopienas pārstāvjiem un to dažādajiem uzņēmumiem. Dalībnieku starpā gan dažādi bērnu preču un rotaļlietu ražotāji, gan mājās un tekstila uzņēmumi, gan arī modes preču uzņēmumi.

 

Latvijas rotu dizaineru pop-up veikals

Universālveikalā Stockmann līdz 23.decembrim iespējams apskatīt un iegādāties 13 Latvijas rotu dizaineru darbus. Izsmalcinātas kaklarotas, elegantas rokassprādzes, gredzeni, katra rota kā unikāls mākslas darbs. Ņem vērā, ka no pirmdienas līdz trešdienai rotas apskatāmas kā izstādes ekspozīcija, savukārt no ceturtdienas līdz svētdienai darbus ir iespējams iegādāties.

 

Ziemassvētku grāmatu tirdziņš

15. un 16. decembrī Latviešu biedrības namā norisināsies ikgadējais Ziemassvētku grāmatu tirdziņš. Šogad tas pulcēs aktīvākos grāmatu izdevējus, attīstošo spēļu ražotājus un mūzikas ierakstu tirgotājus, lai svētku gaisotnē ar īpašām cenām iepriecinātu dāvanu meklētājus!

 

Senioru Ziemassvētku tirdziņš

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā no 15. līdz 17. decembrim norisināsies Senioru Ziemassvētku tirdziņš, kurā savus darinājumus piedāvās vairāk kā 20 seniori. Tirdziņa apmeklētājus gaidīs – adījumi, tamborējumi, filcējumi, dzintara rotas lietas, Ziemassvētku noskaņās veidoti dekori un citi rokām darināti izstrādājumi.
Īpaši Latvijas ražotāju tirdziņi noteiktos laikos tiek organizēti arī Tallinas ielas kvartālā, Kalnciema ielā, Mežaparkā, Fon Stricka villā, tāpat galvaspilsētas iedzīvotājus un viesus priecē tradicionālie tirdziņi Doma laukumā un Esplanādē.

 

Atceries, ka arī paši svētki un kopā būšana var kļūt par skaistu dāvanu. Tā vietā, lai uztrauktos par dāvanu iegādi, radiet kopā skaistu piedzīvojumu – apmeklējiet svētku koncertu, teātra izrādi vai muzeju. Dodieties dabā vai atrodiet kādu labdarības iniciatīvu, kurai pievienoties. Pārvērtiet mājās būšanu par svētkiem, kopā pagatavojiet kādu īpašu ēdienu vai iemācieties ko jaunu kādā no neskaitāmajām online meistarklasēm. Tā vēl ilgi varēsiet priecāties par kopā pārdzīvoto un piedzīvoto, iespējams, radot jaunas ģimenes tradīcijas. ❤️

Lai izdodas izbaudīt dāvināšanas prieku!