0.00

Ko paspēt izbaudīt augustā?

07.Aug 2023

Vasaras noslēguma mēnesis rada mazliet saldsērīgu sajūtu, vienlaikus liekot atviegloti nopūsties, jo vēl taču ir laiks ļoti daudz ko izbaudīt! Šajā rakstā par to, ko izjust un ļaut sev piedzīvot augustā, lai septembrī varētu teikt, ka šī vasara bija patiesi lieliska.

Visticamāk jau tagad zini, ka augusta nogale tiks pavadīta domās par jauno sezonu – skolas sākumu, atgriešanos birojā, garderobes maiņu, līdz sīkumiem izplānotu ikdienas pienākumu un darbu sarakstu utt. Vislabākais, ko tu vari darīt šobrīd, ir uz brīdi apstāties un padomāt, kas bija tas, pēc kā tu tik ļoti ilgojies ziemā un pavasarī. Kāda bija tava atbilde uz jautājumu – kad pienāks vasara, tad gan es… Izgulēšos, lasīšu grāmatu, pavadīšu nakti zem klajas debess, iemācīšos fotografēt, attīstīšu savu biznesu, pievērsīšos jaunam hobijam, apmeklēšu koncertus… Gan jau atbilde tev jau ir zināma, bet nevajag skumt, ja nekas no tā vēl nav piepildījis. Vajadzīgs ir tikai pirmais solis.

 

Apmeklē vietējo ražotāju tirdziņus

Augusts ir brīdis, kad iepriecināt sevi ar svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Dodies uz Kalnciema ielas tirdziņu, nakts tirgu Rīgas Centrāltirgū, Vidzemes tirgū vai uz savai dzīvesvietai tuvāko tirdziņu, kur vari iegādāties sezonas labumus. Kas gan var būt labāks par jaunajiem kartupeļiem, aromātiskiem tomātiem, zaļumiem, gailenēm. Palutini sevi ar biezpiena un ābolu sacepumu, ābolu un brūkleņu kramblu, ābolu/kanēļa tarti vai iedvesmojies citiem gardiem piedzīvojumiem Oveikals recepšu sadaļā!

 

Dodies uz brīvdabas koncertu

Klausīties iemīļoto mākslinieku koncertus brīvā dabā ir fantastiska pieredze. 16.augustā K.K. fon Stricka villā tev ir iespēja doties emocijām piepildītā piedzīvojumā un pārdzīvojumā kopā ar SHIPSEA koncertā “Apgaismo mani”. 24.augustā Kalnciema kvartālā būs pieredzams koncertprogrammas VASARA ĀRĀ. VASARA KOPĀ noslēgums kopā ar grupu The Sound Poets un populāro dīdžeju Tomu Grēviņu! 26.augustā leģendārajā koncertdārzā “Pūt, vējiņi!” Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar ģitāristu un komponistu Kasparu Zemīti, kā arī dziedātājiem Renāru Kauperu, Daumantu Kalniņu un Elzu Rozentāli sastapsies simfoniskā sarunā ar vienu no izcilākajiem latviešu komponistiem – Imantu Kalniņu. Augusts ir patiesi bagāts ar kultūras notikumiem, atliek vien atrast to, kas silda sirdi visvairāk.

 

Dodies uz mežu ogot un sēņot

Būšana mežā jau savā būtībā ir lielisks veids, kā atpūsties, saelpoties svaigu gaisu, izjust dabas varenību, smalkumu un harmoniju reizē. Atrastās ogas un sēnes – tikai lielisks bonuss. Mazliet citāda, bet ne mazāk lieliska pieredze – dodies uz saimniecībām lasīt krūmmellenes, avenes vai drīzumā arī ābolus. Tā būs ne tikai iespēja pieēsties vitamīniem bagātos gardumus, bet arī sagatavot krājumus ziemai.

 

Piesakies ziedu kārtošanas meistarklasei vai izveido rudens ziedu pušķi

Gladiolas, asteres, saulespuķes, dālijas un daudzas citas rudens puķes sāk savu skaisto uzvaras gājienu. Piesakies kādai ziedu kārtošanas meistarklasei un izveido savu krāšņo ziedu pušķi, kas rotās māju un iepriecinās, ikreiz uz to paskatoties.

 

Atgriezies bērnībā un paskaties uz pasauli bērna acīm

Bērnībā priekam bija nepieciešams tik maz. Patiesu sajūsmu raisīja salīšana siltā vasaras lietū, bradāšana pa peļķēm, smilšu piļu būvēšana pludmalē, kukainīšu vērošana un brīnīšanās par it visu. Varbūt arī tev ir nepieciešama vienkārša pauzīte, kad vari pavērot apkārtni un saskatīt tajā ko brīnumainu.

 

Uzrīko desertu ballīti

Uzaicini draudzenes uz tikšanos. Pagatavo debešķīgu desertu – zefīru un putukrējuma kārtojums ar ogām nepieviļ nekad vai palutini dāmas ar itāļu Tiramisu. Ļaujieties nesteidzīgām sarunām, uzrīkojiet spontānu fotosesiju, noskatieties romantisku filmu, dodieties dejot un izbaudiet katru kopā būšanas mirkli.

 

Atrodi aizraušanos, ar kuru varēsi nodarboties arī rudenī un ziemā

Lai skats rudens virzienā priecīgāks, atrodi nodarbošanos, ar kuru aizrauties tumšajos gada nogales mēnešos. Piesakies franču valodas kursiem, vīna meistarklasei, online vai klātienes apmācībām, kas ļaus iegūt jaunus draugus, paplašinās redzesloku un iedvesmos jauniem dzīves pavērsieniem un personības turpmākai attīstībai. Tā rudeni un ziemu varēsi sagaidīt ar patiesu sajūsmu!

 

Lai vasara top par skaistu jaunā sākumu!