0.00

Kā sasniegt Jaunajā gadā izvirzītos mērķus?

02.Jan 2023

Nereti lielās apņemšanās izplēn jau pirmajās janvāra nedēļās, tāpēc šajā rakstā par to, kā pieturēties pie izvirzītajiem mērķiem, palēnām ieviešot jaunus, veselīgākus paradumus ikdienas dzīvē.

Ko tur liegties, teju ikviens no mums Jaunajā gadā klusi vai skaļi apņemas dzīvot veselīgāk, vairāk rūpēties par savu fizisko un emocionālo labsajūtu. Kā to uzturēt visa gada garumā? Lasi tālāk! 💯

 

Konkretizē mērķus

Izvirzot apņemšanās, esi specifisks. Konkretizē, ko tev nozīmē dzīvot veselīgāk, un saproti, kas līdz šim ir bijis par daudz vai par maz, ko vēlies mainīt. Apņemšanās vai mērķis “dzīvot veselīgāk” ir tik plašs un reizē maz izsakošs, ka ir teju neiespējami noteikt kritērijus, lai zinātu, ka  mērķi esi sasniedzis.

 

Uzturs

Ja dzīvot veselīgāk tev nozīmē, izdarīt veselīgās izvēles uztura jomā, tad mērķu sarakstā vari ielikt punktu par uztura speciālista apmeklējumu. Speciālists novērtēs tavu esošo situāciju, kā arī sniegs profesionālus padomus, ko tavā diētā vajadzētu mainīt. Regulāras tikšanās ar profesionāli motivēs pieturēties pie noteikta režīma, paaugstinās iespēju mērķi sasniegt, kā arī liks saprast, kur visbiežāk paslīd kāja un kā šādas situācijas novērst vai vismaz vērst par labu.
Izvirzot konkrētus mērķus, uzskatāmāk varēsi redzēt rezultātus, kā arī novērtēt procesu. Ja esi apņēmies vairāk dzert ūdeni, iespējams, tavu ikdienu atvieglos pudele, kurā vari redzēt izdzertās iedaļas, vai aplikācija, kas atgādina padzerties.
Ja vēlies uzturā iekļaut vairāk augļu un dārzeņu, apņemies ik nedēļu izmēģināt noteiktu skaitu jaunu recepšu. Īr īstais laiks izcilāt recepšu grāmatu plauktu, kā arī izmēģināt sociālajos medijos saglabātās receptes. Tā palutināsi gan savas garšas kārpiņas, gan arī apgūsi ko jaunu. Iespējams, kāda no jaunajām receptēm kļūs par tavas ģimenes favorīti.

 

Sports

Ja iepriekš neesi sportojis vai esi to darījis reti, nevajag apņemties sportot piecas reizes nedēļā. Sāc ar konsultāciju pie trenera, kas, izvērtējot tavu fizisko sagatavotību un vēlmes, ieteiks vēlamo slodzes daudzumu un biežumu. Treneris var būt arī tava motivācija neizlaist treniņu un sportot regulāri. Atceries, ka sports nav tikai sporta zāle – ir tik daudz veidu, kā būt aktīvam. Iespējams, savā Jaunā gada mērķu sarakstā vari ielikt vēlmi – ik mēnesi izmēģināt kādu jaunu fizisko aktivitāti. Kas zina, varbūt tavu sirdi iekaros distanču slēpošana, joga vai varbūt peldēšana vai austrumu cīņas.

 

Plānošana

Mērķus būs vieglāk sasniegt, ja piestrādāsi pie tiem regulāri un ar noteiktu plānu. Ja reiz savā plānotājā ieraksti friziera, manikīra, ārsta un citus apmeklējumus, tieši tāpat ieplāno arī dienas, kurās dosies uz sporta zāli vai izmēģināsi jaunās receptes. Jau laicīgi sakārto sporta somu, izmazgā sporta tērpu, nopērc receptei nepieciešamos produktus, tā būs mazāk atrunu un kārdinājumu.

 

Process

Atceries, ka mērķu sasniegšana un jaunu paradumu iedibināšana ir process. Neliec sev justies slikti, ja kādā reizē viss nenorit pēc plāna. Neatmet ar roku saviem mērķiem, viena neizdošanās nav rādītājs, ka mērķus nesasniegsi.  Pieņem dažādas situācijas kā dzīves īstenību, vienkārši turpini uzņemto kursu soli pa solim.

 

Atjauno motivāciju

Ja kādā brīdī tomēr slinkums vai vecie paradumi ņem virsroku, meklē veidus, kā atjaunot motivāciju. Pastāsti par savām šaubām trenerim, pieraksties atkārtoti pie uztura speciālista, skaties motivējošus un iedvesmojošus video, lūdz draugu atbalstu u.tml.

 

Nosvini sasniegto

Apbalvo sevi par mazo mērķu sasniegšanu. Jau iepriekš nolem, kā sevi palutināsi vai apsveiksi, redzot pirmās un arī turpmākās uzvaras. Varbūt tā būs masāža, brīvdienu izbraukums, koncerta apmeklējums vai skaista apģērba iegāde utt.

Lai soli pa solim izdodas sasniegt pat vislielākos mērķus! 🎯