0.00

Kā sagatavoties veiksmīgam mācību gadam?

09.Aug 2022

Septembris tuvojas vēja spārniem. Pavisam drīz ikdienas ceļi kopā ar bērniem atkal vedīs uz skolu. Lai jaunais mācību gads iesāktos veiksmīgi, gatavojieties skolai laicīgi un plānoti.

Iepirkšanās saraksts un plāns 📋

Pirmais, kas nāk prātā, domājot par gatavošanos skolai, ir grāmatu, burtnīcu, apģērbu un apavu iegāde. Vajadzīgs ir tik daudz un katram ir savas vēlmes un nepieciešamības. Veidojot iepirkumu sarakstu, iesaisti pirkumu plānošanā arī pašus skolā gājējus. Vienojieties gan par nepieciešamajām lietām, gan budžetu, kas katram pirkumam tiks atvēlēts. Atbilstoši budžetam ļauj mazajiem arī izvēlēties lietas un apģērbus, kas patīk vislabāk un ko ar prieku tie nesās un lietos.

Garderobes tīrīšana

Pirms jaunās garderobes iekārtošanas, noteikti jāizšķiro arī vecā, jāatbrīvojas no tā, ko vairs nevalkā, kas kļuvis par mazu vai nevajadzīgu. Vēl lietojamus apģērbus bez defektiem nododiet labdarības iestādēm, savukārt nederīgos – otrreizējai pārstrādei.

Mācību vietas iekārtošana

Sakārtotā vidē domas raisās labāk. Jauns, tīrs mācību galds, ergonomisks krēsls, piemērota lampa un galda piederumu organizators palīdzēs un iedvesmos pildīt uzdotos mājasdarbus. Līdzīgi kā ar garderobi, vispirms vajadzētu atbrīvoties no visa liekā un nevajadzīgā un tikai tad domāt par jaunu lietu iegādi vai nomaiņu.

Laika plānošana

Septembrī sākas ne tikai skola, bet arī dažādi pulciņi un ārpusskolas aktivitātes. Lai turētu roku uz pulsa par visu ģimenes locekļu aktivitātēm, izveidojiet kopīgu kalendāru, ko piestiprināt pie sienas vai ledusskapja. Katrs varēs atzīmēt savus dienas plānus, kā arī saprast savus darbiņus un uzdevumus.

Pielāgošanas jaunajam dienas režīmam ⏰

Rīti skolēnu ģimenēs mēdz būt saspringuma pilni kā pašiem skolēniem, tā vecākiem. Pamēģiniet jau 2 nedēļas iepriekš palēnām pielāgoties jaunajam dienas režīmam. Iespējams, jādodas gulēt laicīgāk un modinātājpulkstenis jāuzliek nedaudz agrāk. Tāpat variet ieviest paradumu jau iepriekšējā vakarā izvēlēties drēbes, kuras nākamajā dienā vilkt, kā arī sakārot skolas somu un izlemt, ko ēdīsiet brokastīs.

Ēdienreižu un uzkodu plānošana

Katrā ģimenē ir savi skolas rītu ēdienreižu paradumi. Ja brokastojat visi kopā, tad vērts padomāt par pilnvērtīgām un dažādām brokastīm – iecienīto putru vari papildināt ar svaigiem augļiem un ievārījumu. Granolu ar jogurtu, tradicionālās olas vari aizstāt ar šakšuku vai papildināt ar pupiņām tomātu mērcē. Bērni noteikti būs sajūsmā, ja no rīta virtuvi piepildīs tikko ceptu karstmaizīšu smarža. Savukārt, ja nākas brokastot pa ceļam uz skolu, piedāvā bērniem rudzu maizcepumu ar siera nūjiņām un kādu augli vai graudaugu batoniņu.
Domājot par pusdienu kārbiņas saturu, blakus pamatēdienam liec tajā arī kādu bērna iecienītu dārzeni – standziņās sagrieztu burkānu, ķiršu tomātiņus vai gurķi, ērti ēdamu augli un, protams, kādu mazu našķi.
Tāpat mājās ērti ir ierīkot “uzkodu staciju” – vietu, kurā glabājas veselīgi, enerģiju sniedzoši našķi un uzkodas, kuras ātri un ērti paņemt līdzi dienas gaitās.

1.septembra svinības 🍰

Ikvienam no mums pirmais septembris ir īpaša diena. Tie ir svētki, kas atmiņā paliek ilgi. Iedibiniet jaunas tradīcijas un kopā būšanas mirkļus. Nosviniet jauno sākumu, izvirziet individuālus un arī kopīgus mērķus, un apņemieties pēc kārtīga darbi arī labi atpūsties un nosvinēt sasniegto!
Pirmās skolas dienas svinībās palutiniet sevi ar kūku – mazākie skolā vai bērnudārzā gājēji būs sajūsmā par krāsaino un dzīvespriecīgo torti Drako, savukārt vidusskolēni noteikti novērtēs vegāniem draudzīgo Tarti ar zemesriekstu un šokolādes krēmu, kā arī īpaši šokolādīgo Braunija torti Šokolādes satīns.

 

Lai iedvesmojošs un priekpilns jaunais mācību gads!