0.00

Kā atrast jaunu aizraušanos vai hobiju?

23.Oct 2022

Bieži to aizmirstam – fiziskā un garīgā labsajūta ir atkarīga ne tikai no tā, cik daudz strādājam un nopelnam, bet arī no tā, cik kvalitatīvi un pilnvērtīgi mākam atpūsties.

Lai arī darba pienākumu ikvienam ir daudz, rudens un ziema ir piemērots laiks atrast arī kādu jaunu aizraušanos, lai tumšie vakari nes vairāk prieka uz sajūsmas. Jauna aizraušanās vai hobijs ne tikai kvalitatīvi piepildīs laiku, bet arī paplašinās tavu redzesloku, mazinās spriedzi, radīs jaunus draugus, uzlabos noskaņojumu un paaugstinās pašapziņu.

 

Ko tev patīk darīt?

Sākot meklēt savu jauno hobiju, atbildi uz pavisam vienkāršu jautājumu. Ko es varu darīt stundām ilgi, nejūtot, ka paiet laiks. Ja īsti nevari atbildēt uz šo jautājumu, meklē tālāk. Ko man patika darīt bērnībā un ko es vēlējos izmēģināt? Kas ir tie cilvēki vai aktivitātes, uz kurām es skatos ar baltu skaudību. Ja arī tas īsti nepalīdz, mēģini nodefinēt, kādu hobiju tu vēlies? Vai tu vēlies radošu hobiju, kurā pašam kaut kas jāveido, jārada, jāzīmē vai varbūt kaut ko aktīvu – saistībā ar sportu vai citām fiziskām aktivitātēm. Varbūt vēlies padziļināt savas zināšanas vēsturē vai iemācīties jaunu valodu. Vai tu vēlies hobiju, kurā vari izmantot un attīstīt savas esošās prasmes un zināšanas, vai arī apgūt ko pilnīgi jaunu.

 

Ideālā vieta un laiks hobijam

Vai vēlies, lai hobijs būtu tev vienmēr pieejams, piemēram, lai to vari apgūt mājās pašmācības vai online kursu veidā? Vai tieši pretēji – vēlies doties uz privātām apmācībām un apgūt ko jaunu domubiedru grupā. Nodefinē, cik laika vari veltīt savam hobijam, vai tās ir noteiktas stundas darba dienu vakaros vai brīvdienas, kā arī vēlamo finansiālos ieguldījumu.

 

Izmēģini

Meklējot jaunu aizraušanos, tev nav uzreiz jāizvēlas viena. Izmēģini vairākas, noskaties video, parunājies ar cilvēkiem, kuri jau to dara. Viena lieta var novest pie citām. Iespējams, dodoties uz šokolādes gatavošanas meistarklasi atklāsi, ka tevi aizrauj ēdienu fotogrāfija. Iemīļotie treniņi iedvesmos mācīties par treneri  vai kādas valsts apmeklējums – apgūt valodu.
Pamēģini arī kaut ko sev pilnīgi neierastu – ja nesanāks, mīļi pasmiesies par sevi, bet varbūt tieši pretēji atklāsi sevī vēl neiepazītus talantus.

 

Hobiji ģimenes vai draugu lokā

Tev nav jābūt vienam jaunas aizraušanās meklējumos. Arī atpūta ar ģimeni var kļūt par hobiju. Piemēram, plānojot ceļojumu, atrodiet filmu par konkrēto valsti, apgūstiet pāris nozīmīgākās frāzes, pagatavojiet kādu no tradicionālajiem ēdieniem. Vai iedibiniet draugu lokā jaunas tradīcijas, piemēram, grāmatu klubu, kurā regulāri tiekaties, lai apspriestu izlasīto. Tā būs lieliska motivācija lasīt un izzināt vairāk. Tāpat variet organizēt iknedēļas galda spēļu vakarus, tiešsaistē vai klātienē apgūt ko jaunu – izzināt vīna pasaules smalkumus, iemācīties kādu deju, apgūt gleznošanas pamatus vai izvirzīt mērķi noskriet maratonu un kopā tam gatavoties un trenēties.

 

Lai izdodas atrast aktivitātes, kuras aizrauj un rada prieku!