0.00

Idejas uzkodām, dodoties ceļā ar auto

25.Jul 2023

Vasara ir pašā pilnbriedā, jāpaspēj un jāizbauda tik daudz. Piedzīvot saullēktu un saulrietu, doties uz festivāliem, koncertiem, pilsētas svētkiem, pārgājienos un ekskursijās, pie vecvecākiem uz laukiem un uz vasarnīcu, sporta nometnēm un jogas retrītiem utt. Bieži vien vesels notikums ir ne tikai pats galamērķis, bet arī ceļš, ko veicam automašīnā kopā ar ģimeni vai draugiem.

Šajā rakstā par to, kādas uzkodas un našķus ņemt līdzi, lai ceļš līdz galamērķim būtu īpaši gards.

 

Domājot, kā palutināt ceļa biedrus, ņem vērā vairākus faktorus:
  • Kas ir tavi līdzbraucēji – pieaugušie, bērni vai abi,
  • Cik tāls ceļš braucams – cik daudz uzkodu nepieciešamas,
  • Vai nepieciešama pamata maltīte vai tikai uzkodas, vai būs iespēja apstāties vai ēdīsiet ceļā.
Plānojot uzkodas, noteikti jau zini, bez kādām uzkodām jūsu ceļojumi nav iedomājami. Kādam tie ir čipsi, kādam riekstiņi, kādam mīļākie cepumi vai šokolāde. Tos droši ņem līdzi, jo kas gan var būt labāks par tradīcijām!

 

Uzkodu kārbiņas bērniem

Ja dodies braucienā kopā ar bērniem, vari katram sagatavot našķu un uzkodu kārbiņu. Tajā pa nodalījumiem saliec dažādus gardumus – vīnogas, mellenes, sagrieztus burkāniņus, ķiršu tomātiņus, mazas sviestmaizītes, graudu batoniņu, cepumus u.tml. Katrs mazais varēs savus našķus baudīt, kad vien pašam sagribēsies.

 

Sviestmaizes

Kas gan būtu ceļojums bez sviestmaizēm? Tā jau no bērnības ir būtiska ekskursiju sastāvdaļa.  Palutini mīļos ar mājās pagatavotām apaļajām karstmaizēm ar 2 veidu sieru vai ņem līdzi sviestmaižu alternatīvu – gardos maizcepumus vai sausmaizītes. Atliks vien uzlikt šķēlēs sagrieztu sieru, desu vai šķiņķi, un garda uzkoda būs gatava.

 

Augļi un dārzeņi

Augļi un dārzeņi garšo teju visiem, pats galvenais parūpējies, lai tie ir ēdami uzreiz. Jau mājās tos nomazgā, nomizo un sagriez kumosa izmēra gabaliņos. Ņem līdzi burkānus, ķiršu tomātus, gurķus, ābolus, vīnogas, mellenes utt.

 

Enerģijas bumbiņas

Ja esi viens to tiem, kam ceļā pie kafijas vai tējas gribas mazu, saldu našķi, tad šīs uzturvielām bagātās bumbiņas būs īstā izvēle. Tev vajadzēs:
1 gl. auzu pārslu
½ gl. maltu linsēklu
½ gl. zemesriekstu sviesta
1/3 gl. medu
Sasmalcinātu šokolādi, riekstus, žāvētos augļus pēc izvēles.
Sajauc visas sastāvdaļas, lai veidojas masa, kura līp kopā. Savel bumbiņas, liec tās uz cepampapīra un tad saldētavā, lai sacietē. Kad bumbiņas gatavas, pārvieto uz ledusskapi un līdz braucienam uzglabā slēgtā kastītē.

 

Pikantās čili-laima turku zirņu uzkodas

Cepeškrāsnī grauzdēti turku zirņi ir lieliska uzkoda, ja ceļojumos priekšroku dod sāļajām uzkodām. Tev vajadzēs:
1 burciņa turku zirņu
Čili pulveri, kuminu, sāli un citas garšvielas pēc garšas
Olīveļļu
Laima sulu un sarīvētu miziņu
Sakarsē cepeškrāsni līdz 200C. Noskalo un rūpīgi nosusini turku zirņus, tad liec cepeškrāsnī cepties, līdz zirņi kļūst kraukšķīgi, ik pa laikam tos apmaisot. Kad zirņi gatavi, izņem tos no cepeškrāsns, apslaki ar eļļu, laima sulu un izvēlētajām garšvielām. Atdzesē un ber slēgtā kastītē, lai ņemtu līdzi savos piedzīvojumos. Variē garšvielas un ik reizi iegūsi zirņus ar jaunām garšas niansēm!

 

Lai piedzīvojumiem bagāta vasara!