0.00

Idejas dārza, terases un balkona labiekārtošanai

19.Jul 2022

Māja, dārzs, terase, slepens stūrītis pie dabas krūts – mēs katrs sapņojam par vietu, kur atvilkt elpu no ikdienas steigas un baudīt mieru. Bieži vien nepieciešams pavisam nedaudz, lai apkārtni pārvērstu līdz nepazīšanai. Šajā rakstā par to, kā labiekārtot apkārtējo vidi, lai tā kļūtu par veldzējošu oāzi, kurā skaisti pavadīt brīvdienas.

Pirms sākt pārvērtību procesu ir svarīgi apzināties savu dzīvesveidu un to, kā tu vislabprātāk pavadi brīvo laiku, kā tev patīk atpūsties. Vai tā ir klusa vienatne ar grāmatu rokās vai austiņās skanošu podkāstu, vai varbūt mīli aicināt ciemos draugus uz tematiskām ballītēm vai kino vakariem. Varbūt par visu vairāk tevi iepriecina spēlēšanās ar bērniem… Kad rasta atbilde, jāsāk pārvērtību process.

Atbrīvojies no liekā

Neatkarīgi no tā, vai pārvērtības vēlies veikt uz maza balkona, plašas terases vai dārzā, svarīgi sakopt jau esošo. Kritiski izvērtē, kam tavā apkārtnē nav jāatrodas, kas tikai traucē vai lieki aizņem vietu. Tīra un sakopta vide pati par sevi radīs patīkamu sajūtu un vēl lielāku gandarījumu, kad to iekārtosi.

Iedvesmojies

Meklējot iedvesmu, kā iekārtot terasi, balkonu vai dārzu, lūkojies apkārt. Varbūt ir kāda kafejnīca, kuras interjers tev šķiet pievilcīgs, šķirsti žurnālus vai mīļākās dizaina interjera vietnes. Saproti, kāds stils tev ir tuvāks – krāšņs Boho, mierīgs un dabisks vai varbūt lakonisks minimālisms. Ieskaties arī Instagram personu profilos: @IevaZorgevica, @MansRemonts, @RutaDvinska u.c., kas iedvesmos skaistam pārvērtību procesam.

Dārza mēbeles

Kad iedvesma gūta un jau radusies neliela vīzija, atliek izvēlēties, kas būs centrālais akcents tavās pārvērtībās, kam pieskaņosi visu pārējo vidi. Iespējams, tā būs atpūtas zona, mēbeļu komplekts ar dīvāniņu, krēsliem vai zviļņiem, varbūt pārvietojams bārs, bet varbūt baseins. Izvēloties mēbeles, pārliecinies, ka tās ir ne tikai ērtas, labi izskatās, bet arī viegli pārvietojamas, mitruma izturīgas un viegli tīrāmas.

Punktiņš uz “i”

Lielāko burvību rada pārdomātas detaļas un skaisti akcenti.
  • Saskaņoti spilveni un pledi,

  • Vāzes un svaigi ziedi,

  • Puķupodi un zaļie augi,

  • Lampiņu virtenes, laternas un āra sveces,

  • Piemeklēti trauki un galda piederumi,

  • Noskaņu radoša mūzika,

  • Projektors brīvdabas kino vakariem,

  • Saulessargs vai šūpuļtīkls,

  • Ar mīlestību gatavoti ēdieni un dzērieni.

 

Aicini ciemos draugus vai nosvini kopā ar ģimeni

Lai no sirds nosvinētu skaistās pārvērtības, palutini mīļos ar gardu ēdienu. Piemēram, āšajām kesadiljām, ātri pagatavojamiem granolas cepumiem, auzu maizcepumu un zemesriekstu sviesta kūciņām vai ar ananasu-koriandra kokteili. Ja nevēlies pavadīt laiku virtuvē, tad ber bļodās mīļākos čipsus, liec uz grila gardos augu valsts burgerus vai nagetus, pievieno svaigus dārzeņus, augļus un ogas. Desertā pasniedz debešķīgu kūku, piemēram, Braunija torti Šokolādes satīns, kura pārsteigs ar neaizmirstamu dažādu šokolādes garšu un faktūru saspēli. Lepojies ar paveikto!

Baudi skaistu atmosfēru parkā vai pie dabas krūts

Ja šogad labiekārtot savu telpu tev nav iespējams, uzburt krāšņus mirkļus vari arī kādā no pilsētas parkiem, pļavā vai pie jūras. Gluži tāpat kā dārzā vai terasē, svarīgākais ir akcenti un detaļas. Skaists pleds, ko noklāt uz zemes, spilveni ērtākai sēdēšanai, saulessargs, atmosfēru radoša mūzika, ēdiens, ko ērti paņemt līdzi un arī ērti ēst, salvetes, trauki, laternas vai lampiņu virtenes pasakaina vakara radīšanai. Galu galā – mīļie cilvēki blakus!

 

 

Lai skaista vasara un iedvesmas pilnas pārvērtības!