0.00

Idejas brīvdienu pavadīšanai pilsētā

06.Oct 2023

Oktobris ir laiks, kad daudzi dodas ārpus pilsētas, lai baudītu rudens burvību dabā. Tomēr ne vienmēr ir iespēja izbraukt no pilsētas, tāpēc šajā rakstā par to, kā brīvdienas pilsētā pārvērst par patiesi neaizmirstamām.

Māksla

 

Rīga šobrīd lutina mākslas cienītājus ar unikālām izstādēm. Līdz 8.okotbrim vari paspēt apmeklēt laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit izstādes Vidzemes tirgū – festivāla centrālo izstādi “Attāluma draudzības”, kā arī projekta “Mākslinieks ir klātesošs” noslēguma izstādi, kurā izstādīti darbi, ko septiņi Latvijas mākslinieki radījuši kopā ar skolēniem no visas Latvijas.
Savukārt līdz 19.novembrim noteikti jāpaspēj aplūkot izstāde MŪSU MĀJAS BIJA ZEME. UZPLAUKUMS, kurā Venēcijas biennāles iespaidīgais Dānijas paviljons pārradīts Rīgā, jaunajā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja izstāžu zālē “New Hanza Biroji” – blakus kultūrvietai Hanzas Perons. Izstāde apskatām mākslinieka Ufes Isoloto un kuratora Jākoba Lilemozes radītā hiperreālistiskā fantāzija, kurā saplūst vizuālās mākslas, kino, scenogrāfijas, dizaina un literatūras jomas, stāsta par cilvēces nākotni vizuāli krāšņā nezināmu augu un dabas elementu vidē ar atsaucēm uz Rīgas jūgendstila arhitektūru.
Pēc izstāde apmeklējuma variet doties krāšņā pastaigā Viestura dārzu vai Kronvalda parku, lai baudītu rudens krāšņās pārvērtības dabā vai arī izbaudītu Vecrīgas vai Klusā centra arhitektūras pērles. Pastaigām vēsajās dienās piestāvēs sildošais un ļoti aromātiskais granātābolu, apelsīnu dzēriens, kuru ātri vari pagatavot mājas un ņemt līdzi termosā, kā arī neliels, bet ļoti gards našķis enerģijas atgūšanai!

 

SPA

 

Kad tad vēl, ja ne vēsajā laikā palutināt sevi ar baudpilniem SPA rituāliem. Baseini, pirtis, burbuļvannas, relaksējoša masāža, varbūt jogas nodarbība savilktajiem muskuļiem un pāri visam lēna un nesteidzīga būšana. Skaistu atpūtu ķermenim un prātam vari baudīt arī mājās – palutini sevi ar kādu īpašu skaistumkopšanas produktu, pavingro vai izbaudi mierpilnu meditāciju.

 

Kino

 

No 12.-22. oktobrim norisināsies Rīgas Starptautiskais kino festivāls (RIGA IFF), kurš šogad atzīmēs savu desmito sezonu. RIGA IFF skatītājiem piedāvās aptuveni 100 starptautiski atzītus, izmeklētus pilnmetrāžas un īsmetrāžas kino darbus, kas izgaismo aktuālās kino tendences un būtiskākos laikmetīgā kino autorus. Festivāla programmā iekļautas gan Ziemeļvalstu, gan pašmāju filmas, gan Džima Džārmuša retrospekcija, gan filmas ģimenei un daudz kas cits. Noteikti ieskaties festivāla programmā! Pie tam festivāla filmas būs iespējams skatīties tiešsaistē.
Ja kino vakaru nolem rīkot mājās, tad izbaudi patiesas brīvdienas un atstāj ēst gatavošanu darba dienām. Cienā ģimeni ar lieliskajām Naturli picām vai palutini ar vienkārši pagatavojamiem burgeriem. Bļodās ber riekstiņus un mīļākos čipsus. Starp citu, vai jau esi paspējis atkal no jauna pagaršot senāk iemīļotos Bekona un Ego čipsus, kā arī Ripuļus, kuri pēc īpaša čipsu ēdāju balsojuma ierobežotā daudzumā atgriezušies veikalu plauktos? Vēl īstākam baudījumam pagatavo 3 gardas mērcītes – ar siera, tomātu un krējuma, sīpolu garšu. Tās īpaši labi garšo gan ar čipsiem, gan svaigiem un konservētiem dārzeņiem.

 

Desertā savukārt pasniedz kārdinošo vafeļu torti vai debešķīgo Saldo ruleti.

 

Ar mazu piepūli vari radīt sev un mīļajiem lieliskas, emocijām bagātas un gardas brīvdienas!

 

Lai izdodas!