0.00

Idejas atpūtai ar bērniem ziemā

06.Jan 2022

Tuvojoties nedēļas nogalei, bieži uzdodam jautājumu, ko darīt brīvdienās, lai atpūta ar bērniem būtu aizraujoša, interesanta, izzinoša un atmiņā paliekoša. Ir vērts ieskatīties šajā rakstā!

Domājot par to, kā interesanti pavadīt laiku ar bērniem, nenāks par ļaunu vispirms pakavēties pašiem savās bērnības atmiņās. Ko tev ziemā patika darīt visvairāk, kādas bija tavas bērnības ideālās brīvdienas? Lai arī laiki ir mainījušies, tehnoloģijas attīstījušās un izklaižu iespējas paplašinājušās, tomēr bērni paliek bērni, un nekas nevar pārspēt būšanu ārā, dabā un sniegā…

Sagatavošanās

Lai atpūta dabā izvērstos par patiesu piedzīvojumu, ir vērts mazliet sagatavoties. Jau iepriekš ar bērniem izdomājiet, kā sniegaino dienu vēlaties pavadīt. Vai tā būs kalnu vai distanču slēpošana, slidošana, došanās uz mežu ar ragaviņām, ziemīgs pikniks vai ekskursija/ekspedīcija pa tuvējo apkārtni. Tāpat svarīgi izlemt, kādus līdzņemšanas gardumus gatavosiet, ko ņemsiet līdzi somās un liksiet kabatās, lai izvēlētajās aktivitātēs enerģija nebeigtos.

Slēpošanas trases un bērnu slēpošanas skolas

Lai pirmais brauciens ar slēpēm drošs un vecākiem mierīgs prāts, vairākas slēpošanas trases piedāvā slēpošanas nodarbības bērniem gan grupās, gan individuāli. Žagarkalnā nedēļas nogalēs notiek grupu nodarbības jaunajiem slēpotājiem no 3-18 gadu vecumam, slēpošanas apgūšana notiek ar dažādu spēļu un rotaļu palīdzību. Reiņa trasē mazo sportistu nodarbības notiek sestdienās un svētdienās, un tās paredzētas bērniem, kuri ar slēpēm jau spēj patstāvīgi nobremzēt un pagriezties.

Kaķīškalnā bērnu slēpošanas skoliņa piedāvā nodarbības dažādās sagatavotības bērniem – Pelēnu, Kaķu un Tīģeru grupās, kā arī individuālas nodarbības jaunajiem slēpotajiem no 4 gadu vecuma.

Arī Ozolkalnā gaida jaunos slēpotājus uz individuālām nodarbībām, kā arī papildu jautrībai pieejama kameršļūkšanas trasīte un rotaļu istaba slēpošanas nogurdinātajiem.

Distanču slēpošana

Ja vēlaties pārbaudīt savu izturību, ir vērts izmēģināt distanču slēpošanu. Siguldā Fischer slēpošanas centrā iespējams izbaudīt vienīgo saldēto trasi Austrumeiropā, kas ir 1,25 km gara. Savukārt dabīgā sniega gadījumā slēpotājiem pieejama trase līdz pat 9 km garumā. Pieejama arī inventāra noma un nodarbības pie zinošiem instruktoriem.

Distanču slēpošanas priekus var izbaudīt arī galvaspilsētā – Uzvaras parkā un Lucavsalā, arī šeit pieejama gan inventāra noma, gan apmācības instruktoru pavadībā, lai pirmie soļi uz slēpēm motivētu jauniem sportiskiem sasniegumiem.

Aktivitātes dabā

Bieži vien vienkārša pabūšana dabā ir tā vislabākā. Kas gan var pārspēt izdauzīšanos pa pūdermīkstu sniegu, sniega eņģelīšu veidošanu, sniegavīru, sniegasievu, sniega zaķu un citu kustoņu velšanu, pikošanos, braucienu ar ragaviņām no kalna un, protams, ziemas pikniku. Dabā taču viss garšo divtik labi. Termosā sildošs Gutta ābolu – vīnogu dzēriens, somā gaisīgi zefīri, ko cept ugunskurā un baudīt, iespiežot starp Selga cepumiem, un neizsīkstošai enerģijai mīļākie Laimas šokolādes un graudaugu batoniņi.

Muzeji bērniem

Ja tomēr laiks nelutina, un esat nolēmuši brīvdienas pavadīt telpās, tad ir vērts izpētīt tuvāko muzeju piedāvājumu.

Laima Šokolādes muzejs

Diena, kas pavadīta vissaldākajā muzejā, ir vislabākā diena. Laimas šokolādes muzejs pilnīgi noteikti ir muzejs ar lielisku garšu un pēcgaršu. Tajā kā lieliem, tā maziem kārumniekiem ir iespējams uzzināt, kā top saldumu karaliene – Laimas šokolāde, kāda ir saldumu pasaules vēsture un kuras ir Latvijas saldummīļu visiecienītākās konfektes. Serenāde, Vāverīte, varbūt Vinnijs Pūks?

Pie tam Laimas Šokolādes muzeja radošājās darbnīcās iespējams arī pašiem iejusties saldumu meistaru ādā, pagatavojot šokolādes konfektes un izdekorējot tās pēc savas patikas un mākslinieciskās gaumes. Piesaki savu ģimeni saldam piedzīvojumam šeit.

Rīgas Motormuzejs

Arī Rīgas Motormuzejs ir padomājis par aizraujošu laika pavadīšanu kopā ar bērniem, sākot ar interaktīvu ekspozīciju, gan īpašām, izzinošām nodarbībām un radošām darbnīcām. Atliek vien izvēlēties vecumam un interesēm atbilstošāko.

Omulīga būšana mājās

Savukārt dienās, kad vēlaties omulīgi pavadīt laiku mājās, jāņem talkā mīļākā pavārgrāmata vai jāatceras bērnības mīļākie ēdieni. Piemēram, veselas saldumu pilsētas pagatavošana no cepumu un biezpiena mājiņām. Gardās idejas realizācijai nepieciešami Selga cepumi, Laimas marmelāde, biezpiens, putukrējums un dažnedažādi gardumi dekorēšanai. Katram mazajam pavāram ir iespēja gatavot savas īpašās mājiņas, jo Selga cepumu garšu dažādība atļauj eksperimentēt no visas sirds.

Lūk, dažas idejas:

  • Selga Kokosriekstu cepumi + biezpiens + Laimas marmelāde
  • Selga Citronu cepumi + biezpiens + žāvētas aprikozes
  • Selga Šokolādes cepumi + biezpiens + sarīvēta šokolāde vai žāvēti augļi šokolādē
  • Selga Banānu cepumi + biezpiens + Drako želejkonfektes
  • Selga Karameļu cepumi + biezpiens + Laimas aveņu vai persiku zefīrs

 

Lai jums brīnišķīgas brīvdienas un neaizmirstama kopā būšana!