0.00

Kā pārdomāti, bez liekiem izdevumiem un stresa gatavoties svētkiem

30.Nov 2022

Ziemassvētki un Jaunais gads ir brīnišķīgi svētki. Ģimene sanāk kopā, tiek baudītas svētku pusdienas un vakariņas, atvērtas dāvanas… Tomēr periods līdz svētkiem mēdz būt bagāts ar darāmajiem darbiem, ietverot ietilpīgu budžeta un laika plānošanu. Šajā rakstā par to, kā gatavoties svētkiem, lai tie sagādātu vairāk prieka un mazāk stresa.

Gatavojies laicīgi

Iespējams izklausīsies pārsteidzīgi, bet Ziemassvētkiem vari gatavoties visa gada garumā. Lai veikalos nebūtu jālauza galva, kādu dāvanu kuram pirkt, jau iepriekš vari veidot ideju sarakstu. Telefonā vai blociņā pieraksti idejas, kas visa gada garumā iešaujas prātā par to, kam kāda dāvana būtu piemērota. Tad tikai atliks ieskatīties savā blociņā un dāvanu sagādāt. Starp citu, šāds saraksts noderēs arī dzimšanas dienu vai citu svētku dāvanu sagādē.
Arī pašu dāvanu pirkšanas procesu vari plānot – visas nav jāsagādā uzreiz. Pa mēnesim vai nedēļai vari sastādīt plānu un sagādāt attiecīgās dāvanas. Ietaupi laiku un iesaiņo tās uzreiz, lai īstajā brīdī dāvana jau ir gatava dāvināšanai.
Ja dāvanas iegādājies internetā, ņem vērā, ka svētku laikā to piegāde var kavēties, tāpēc ir vērts iepazīties ar katra veikala piegādes noteikumiem.

 

Bērnu priekam

Kurš gan neatceras bērnību, satraukumu un sajūsmu, saņemot ilgi gaidīto Ziemassvētku dāvanu – to īpašo dāvanu, par kuru sapņoji, rakstīji Ziemassvētku vecītim vai rūķim. Aicini savus bērnus uzrakstīt viskārotāko dāvanu sarakstiņu, bet arī atgādini, ka visas dāvanas saņemt nav iespējams. Ziemassvētku mērķis tomēr ir cits. Izmanto sarakstu brīžos, kad tuvinieki jautā, ko taviem bērniem dāvināt. Protams, reālistiski izvērtē katra iespējas dāvanas sagādāt un lielākās dāvanas atstāj savā ziņā.

 

Kopīga iniciatīva

Mazināt finansiālo slogu ar dāvanu iegādi variet arī organizējot “Laimes aku” vai izlozējot vienu cilvēku, kuram gatavosiet dāvanu. Ja esat radoši, variet vienoties, ka dāvanām jābūt pašu radītām vai tām jāiekļaujas noteiktā summā, vai variet izlemt dāvināt kopīgu dāvanu visai ģimenei, piemēram, mīļāko našķu komplektu.
Lai sajustu īstu Ziemassvētku garu, iesaistieties kādā labdarības projektā. Varbūt izvēlēties piepildīt sapni par Ziemassvētku dāvanu kādam bērnam no Laimas labdarības namiņa projekta vai ziedot labdarības maratonā “Dod pieci!”, atbalstot Latvijā nonākušos ukraiņu bērnus. Tie ir projekti, kas ļauj ne tikai sajust sirds siltumu, bet arī apzināties, ka mums ir dots tik daudz un varam ar to dalīties.

 

Dekorācijas

Izvēloties, kā noformēt savus svētkus, vispirms nodefinē tematiku. Vai tā būs kāda konkrēta krāsa vai krāsu kombinācijas, dzīvnieku, meža, mirdzumu vai minimālisma motīvs. Atbilstoši tēmai arī sapratīsi, kādi rotājumi tev jau ir un kādi vēl nepieciešami, tādejādi impulsīvi nenopirksi nevajadzīgus vai nesaskaņotus rotājumus. Kad svētki pagājuši, izmanto iespēju atlaižu laikā iegādāties rotājumus nākamajai sezonai par izdevīgāku cenu.

 

Dodoties ciemos vai uzņemot viesus

Ja svētkus svinēsi ārpus mājas – ciemos, tad apjautājies saimniekiem, kā tiem palīdzēt? Piesakies atvest desertu, uzkodas vai sagādāt daļu no vakariņu sastāvdaļām, piedāvā uzņemties bārmeņa vai vakara vadītāja lomu un sagatavo spēles un izklaides. Tieši tāpat nebaidies lūgt palīdzību, ja viesus uzņem tu. Parasti cilvēki tikai priecāsies, ka var palīdzēt kopā uzburt brīnišķīgus svētkus.
Lai nav jāsatraucas par nebrīdinātiem ciemiņiem, turi virtuves skapītī mazo “viesu uzņemšanas komplektu”. Ziemassvētku laikā tās var būt piparkūkas, karstais dzēriens, kuru tikai uzsildīt, svētku konfektes, kā arī, piemēram sāļās karotītes, kurus piepildīt ar salātiem, marinēti gurķīši, čipsi un riekstiņi. Atliks vien našķu komplektu uzservēt un baudīt vienam otra kompāniju.
Atceries, lai ietaupītu laiku, daļu no svētku maltītes sastāvdaļām vari pasūtīt ar piegādi uz mājām no oveikals.lv.

 

Atpūties

Apzinies, ka visu nevar paspēt un viss iespējams nenotiks pēc plāna. Ziemassvētku galvenais mērķis tomēr ir kopā būšana, mīlestība un nedalīta uzmanība, ko varam veltīt viens otram. Tāpēc saspringtajā svētku laikā ieplāno atpūtas mirkļus, parūpējies pr savu labsajūtu un pašā svētku norisē – vienkārši ļaujies un izbaudi.
Lai izdodas atrast īsto svētku sajūtu un uzburt kopīgu brīnumu!