0.00

Dodies ārā – piknikā!

19.Apr 2023

Jo vairāk saulainu dienu, jo vairāk vēlamies uzturēties svaigā gaisā. Izbraukumi pie dabas krūts, pārgājieni, ekskursijas ar velosipēdu, talkas un dārza darbi nav iedomājami bez garda “apbalvojuma” –  piknika. Šajā rakstā par to, kā pikniks var kļūt par risinājumu dažādu svētku un notikumu atzīmēšanai, līdz maija svētkiem palicis pavisam nedaudz, tieši tik, lai kārtīgi sagatavotos piknikam, izvēlētos vietu un tēmu un uzlūgtu viesus.

4.maija pikniks

Straujiem soļiem tuvojas garās maija brīvdienas. 4.maija svinības un baltā galdauta svētkus vari pārnest arī dabā, tā vēl vairāk atzīmējot un novērtējot pavasarīgo, plaukstošo Latvijas dabu. Parūpējies par baltu galdautu, pledu vai citu audumu, uz kura liksi piknika gardumus. Sarkaniem akcentiem izmanto trauciņos saliktas ogas – zemenes, avenes vai dzērvenes, kas ne tikai rotās tavu piknika galdu, bet būs arī jauka uzkoda. Pamatēdienu, protams, izvēlieties pēc savas gaumes – vai tā būs uz grila cepta gaļa, zivs, siers vai vegāniem draudzīgs tofu. Pavasaris ir īstais laiks maltīti papildināt ar sparģeļiem, jaunajiem zaļumiem, dīgstiem, mikrozaļumiem un redīsiem. Visērtāk latvisku desertu pagatavot jau iepriekš, piemēram, nelielās burciņās – rudzu maizes un brūkleņu kārtojumu vai dzērveņu desertu, kas priecēs ar Latvijas karoga iedvesmotām krāsām. Savukārt, ja laika mājās gatavot nav, tad Latvijas svētku atzīmēšanai piestāvēs kāda no klasiskajām un elegantajām tortēm – Cielaviņa, Roko vai Kristīne.

 

Mātes dienas pikniks

Mamma noteikti priecāsies, ja uzrīkosi pārsteiguma pikniku, kas veltīts tieši viņai. Izvēlies vietu, kas noteikti ies pie sirds mammai – pie jūras, parkā, varbūt laukos vai kādā mammai īpašā pilsētā. Pikniks var būt sirsnīgs noslēgums arī kādai ekskursijai, dienas teātra, koncerta vai izstādes apmeklējumam. Ar ko cienāt mammu? Ar mammas mīļākajiem gardumiem vai ēdieniem, ar kuriem jums saistās bērnība. Varbūt tie ir oglēs cepti kartupeļi vai lielajā katlā vārīta zupa, iepriekš sagatavoti biezpiena plācenīši, vafeļu trubiņas ar iebiezinātā piena pildījumu vai šokolādes rulete. Ja ar bērnības gardumiem aizrauties nevēlies, pārsteidz mammu ar jaunām garšām. Piknikā ērti paņemt līdzi košās dārzeņu tortiljas, kūpinātas vistiņas vrapu ar sulīgo papriku un mango un saldajā Cielaviņa desertu ērtā līdzņemšanas trauciņā!

 

Bērnudārza izlaidums vai vasaras brīvlaika svinības

Bērnu ballītēs ir svarīgi atcerēties, ka ēdienam jābūt tādam, kuru viegli paņemt, kurš nesmērē drēbes un kura ēšanai nav nepieciešami galda instrumenti. Dažādas pirkstiņuzkodas, čipsi, sagriezti dārzeņi un augļi, mērcītes iepriecinās mazos svinētājus. Vari izveidot “DIY uzkodu staciju” – uz piknika galda izkārto sausmaizītes un maizcepumus, sagrieztus sierus, desiņas, gurķīšus, papriku, tomātiņus, riekstu sviestu, ievārījumu, banānus, mellenes, lai bērni paši izveido savu gardo uzkodu. Iedvesmai vari pagatavot sviestmaizes ar dažādu dzīvnieku sejiņām, piemēru skaties te. Īpaša atrakcija var būt arī zefīriņu cepšana ugunskurā vai šokolādes fondī, kurā pamērcēt dažādus augļus.
Esi radošs piknika organizēšanā un atceries, pats galvenais ir izbaudīt sirsnīgu kopā būšanu ar mīļajiem!