0.00

6 padomi, kā iepirkties izdevīgi un ietaupīt

12.Oct 2022

Ikdienas tēriņi sastāv no dažādām pozīcijām. Ir noteikti izdevumi, kurus nevaram mainīt, bet ir arī tādi pirkumi, kuru veikšana paliek mūsu pašu ziņā. Iepirkties izdevīgi ir māka, kuru var apgūt ikviens. Tie ir pāris paradumi, kas iepirkšanās procesu padara plānotu un pārdomātu.

Iepirkumu saraksts

Vajadzīgo lietu saraksts ir viens no ērtākajiem veidiem, kā plānot iepirkšanos. Iepirkumu saraksts ļauj turēties pie plāna, mazinot iespēju, ka nopirksiet ko lieku, kā arī ietaupīs laiku, ko pavadāt, pētot veikala piedāvājumu. Veidojot iepirkumu sarakstu, paralēli vari saplānot arī ģimenes ēdienreizes tuvākajām dienām vai visai nedēļai. Tā iepirkumu sarakstā uzreiz varēsi iekļaut visas vajadzīgās lietas, kā arī nedēļas garumā nebūs jālauza galva, ko celt galdā.
Iepirkumu sarakstu vari veidot ne tikai pārtikas produktiem, bet arī apģērbiem un sadzīvē nepieciešamām lietām. Tuvojoties skolas sākumam, Ziemassvētku ballītēm, ceļojumiem u.c. jau pakāpeniski var iegādāties nepieciešamās lietas. Piemēram, jau tagad plānotājā vari atvēlēt lapu un sākt veidot Ziemassvētku dāvanu sarakstu, pierakstot idejas, kam un ko dāvināt. Gada nogalē būsi priecīgs, ka liela daļa dāvanu gādāšanas jau ir laicīgi paveikta.

 

Iepazīsti veikalu piedāvājumu un akcijas

Ir vērts piesekot savu iecienītāko veikalu kontiem sociālajos tīklos, lai uzzinātu par aktuālo preču piedāvājumu un īpašām akcijām. Iespējams, tavam mīļākajam augu pienam, šokolādei, saldētajiem produktiem vai bērnu precēm ir lieliska cena, kas ļauj izdevīgi papildināt savus krājumus. Izvēlies pirkt tikai tos produktus, kuri nebojājas un kurus patiesi pērc bieži. Atlaižu piedāvājumu ir tik daudz un tie bieži apžilbina, liekot iztērēt vairāk nekā patiesībā vēlamies.

 

Pieraksti izdevumus un nosaki tēriņu limitu

Plānojot savus pirkumus, nosaki nedēļas vai mēneša budžetu, kā arī pieraksti savus izdevumus. Tēriņu pierakstīšana bieži vien atver acis, cik daudz nevajadzīga mēs ikdienā nopērkam. Savukārt tēriņu limita noteikšana un pieturēšanās pie tā ievieš disciplīnu un liek atteikties no impulsa pirkumiem. Iespējams, kopsumma, ko mēneša laikā iztērē par kafiju līdzņemšanai, ēdienu pasūtīšanu u.tml., tevi iedvesmos ieviest jaunus paradumus – pagatavot kafiju mājās un ņemt to līdzi termokrūzē vai vienkārši izvēlēties gatavot mājās biežāk nekā pasūtīt no restorāna.

 

Izmanto lojalitātes kartes un sakrātos punktus

Daudzos veikalos pastāv pastāvīgo klientu lojalitātes programmas, kurās klienti par katru pirkumu krāj punktus vai saņem atlaidi. Atceries izmantot savu punktu uzkrājumu un iegūt labāku cenu par savu nākamo pirkumu.

 

Izmanto preču atgriešanas politiku

Ja esi iegādājies apģērbu vai apavus, kas tomēr līdz galam neapmierina, met slinkumu pie malas un atgriez preci veikalā vai nosūti to atpakaļ ar kurjera starpniecību. Pat ja pirkums nesastāda pārāk lielu summu tavā budžetā, nekrāj skapī apģērbus, kurus nevilksi vai plāno vilkt “pa māju”, “kādreiz”, “kad notievēsi” utt.

 

Garderobes revīzija

Reizi sezonā ir vērts sašķirot savas drēbes, nomainīt, piemēram, vasaras drēbes uz rudens/ziemas, kā arī izvērtēt, kuras drēbēm tavā skapī vairs nav vieta. Tos apģērbus, kuri vēl ir lietošanas kārtībā vari pārdot kādā no sludinājumu portāliem, tādejādi gūstot papildu ienākumus, vai arī nodot labdarībai vai otrreizējai pārstrādei. Skapja satura revīzija arī ļaus atrast sen aizmirstas lietas, kā arī apzināties, kas tad patiešām trūkst, un vai tiešām nav nekā, ko vilkt mugurā!

 

Lai tavi pirkumi kļūst izdevīgāki un vienmēr rada prieku!