0.00

5 idejas, ko vēl paspēt realizēt šajā gadā

13.Dec 2022

Līdz gada noslēgumam palikušas vēl tikai pāris nedēļas. Gatavošanās svētkiem uzņem apgriezienus, vienlaikus, liekot aizdomāties par to, kādi bijām šī gada sākumā, kādus mērķus uzstādījām, par ko sapņojām un ko novēlējām paši sev.

Ļoti iespējams, ka daudzas vēlmes ir piepildījušās, iespējams, kāda arī nav. Šajā rakstā par to, ko vēl vari paspēt izdarīt šogad, lai gada nogalē un Jaunajā gadā justos labāk.

 

Pavadīt vairāk laika ar ģimeni

Ikdienas steigā un darāmo darbu gūzmā aizmirstam, ko nozīmē patiesa kopā būšana. Pat, ja satiekam ģimenes locekļus katru dienu, bieži neesam klātesoši, domas ir visur citur nevis pie mīļajiem cilvēkiem. Aizbildināmies, ka paspēlēsimies ar mazajiem vēlāk, noskatīsieties filmu brīvdienās, dosieties randiņā nākamajā mēnesī un apciemosim vecākus pēc svētkiem.
Tomēr vienkārša kopā būšana sniedz lielu piepildījumu. Varbūt ir īstais laiks aizvest mazo atvasi uz Tutas lietas vai Ričija Rū svētku koncertiņu vai visai ģimenei kopā apmeklēt izrādi Grinča Ziemassvētki. Kā teicis Grinča lomas atveidotājs, aktieris Māris Bezmers: “Izrāde ir par to, ka labais vienmēr uzvarēs un ņems pārsvaru, vajag tikai tam ticēt. Šobrīd pasaulē arī ir daudz negāciju un drūmu domu, bet, ja mēs paši sevī atradīsim to gaišo pusi, kam ticēt un palīdzēsim cits citam gan fiziski, gan morāli, gan emocionāli, mēs varam mainīt gan savu vidi, gan arī kopējo pasauli.”
Brīnišķīgu piepildījuma sajūtu noteikti gūsi arī koncertā Tev tuvumā, kur kā jau ik gadu muzicē Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš, Jānis Šipkēvics, Jānis Aišpurs un Putnu balle. Tavi vecāki noteikti novērtēs Ineses Galantes un draugu koncertu Ziemassvētku prelūdija Rīgas Doma baznīcas velvēs.
Pēc koncerta apmeklējuma dalieties gūtajās emocijās pie karstā dzēriena glāzes un izbaudiet viens otra kompāniju.

 

Būt pie dabas krūts

Par īstu piedzīvojumu var kļūt īstās svētku eglītes meklējumi. Decembrī, gaidot Ziemassvētkus un Jauno gadu, Latvijas iedzīvotājiem tiek sniegta iespēja valsts mežos atrast un nest mājās savu Ziemassvētku eglīti. Ja parasti eglīti pērc tirdzniecības vietās, tad šoreiz vari mīļajiem piedāvāt to sameklēt pašiem. Pie reizes varēsiet priecāties par apsnigušajiem kokiem, meklēt meža iemītnieku atstātās pēdas, pikoties, celt sniegavīrus. Protams, prieks rotāt pašu atrasto eglīti būs divtik liels.

 

Vairāk ceļot

Var jau būt, ka doties garākā ceļojumā šogad vairs nevari paspēt, bet iepazīt tuvējās kaimiņvalstu pilsētas, kā arī baudīt citu Latvijas pilsētu svētku noskaņu noteikti vari. Izbrauciens uz Tallinu, Liepāju, Cēsīm, Kuldīgu vai kādu citu mīļu pilsētu piepildīs ar jaunām emocijām un ļaus mazliet atslēgt prātu no steidzīgās ikdienas. Tāpat, nekur nebraucot, vari kļūt par tūristu savā pilsētā un nesteidzīgi izbaudīt izrotātās ielas, veikalu skatlogus un svētku tirdziņus.

 

Iemācīties ko jaunu

Varbūt ir īstais laiks sameklēt un jau šogad pieteikties valodu kursiem, par kuriem jau ilgi sapņo, apgūt grafisko vai interjera dizainu, piepildīt savu radošo garu ar ziedu kompozīciju veidošanu, apmeklēt bārmeņu kursus vai ko citu. Uzdāvini sev jaunas iespējas, iepazīsti jaunu domubiedrus un paplašini redzesloku.

 

Vairāk sportot un rūpēties par sevi

Kurš gan nav apņēmies vairāk sportot, pievērsties veselīgam dzīvesveidam vai doties uz regulārām masāžām, uz baseinu vai pie fizioterapeita. Negaidi jaunu gadu, sāc jau tagad. Ja nepieciešams, pieraksties uz konsultāciju pie uztura speciālista, kas pastāstīs par tavam dzīvesveidam atbilstošiem ēšanas paradumiem un sniegs padomus, kā veselīgāk pārlaist svētku laiku. Atrodi treneri, kurš sastādīs jaunu treniņu programmu vingrošanai sporta zālē vai mājās un motivēs tevi, vai pierunā kādu draugu vingrot kopā ar tevi.

 

Lai piepildīta un veselīga gada nogale!