0.00

10 padomi, kā sarīkot lielisku ballīti!

02.Aug 2022

Teju katram no mums šovasar ir bijis jāapmeklē kāds lielāks vai mazāks notikums – vecmeitu ballīte, kāzas, bērnu dzimšanas diena, saliedēšanās pasākums ar kolēģiem vai sporta spēles. Ja arī pats šovasar vēlies uzrīkot savu ballīti, izlasi rakstu un ņem vērā padomus, lai tā izdotos lieliski!

1. Izvēlies datumu

Pirmais solis ballītes plānošanā ir datuma izvēle. Pārliecinies, vai taviem svarīgākajiem viesiem  ir iespēja ierasties. Ja vēlies ballīti organizēt kādā īpašā vietā, uzzini, vai tā ir pieejama taviem svētkiem.

2. Ballītes tēma

Domājot par ballītes tēmu, jāņem vērā, kāpēc to organizē. Lai vienkārši satiktos un labi pavadītu laiku kopā ar draugiem, svinētu bērna vai savu dzimšanas dienu, saderināšanos vai kāzu gadadienu. Tēmas var būt visdažādākās, sākot ar mīļāko krāsu, mūzikas stilu, filmu, valsti vai tā var būt pakārtota kādai atrakcijai, piemēram, vīnu degustācijai, karaoke vai akveraļu gleznošanai… Liec lietā izdomu un atrodi savu unikālo ballītes tēmu! Atbilstoši ballītes tēmai, tālāk plānosi gan viesu sarakstu, gan dekorācijas, cienastu, gan izklaides.

3. Izstrādā programmu

Ballītes laika grafiks palīdzēs saprast, kā tā attīstīsies, un vai pietiks aktivitātes, lai viesi būtu izklaidēti, bet ne noslogoti.

4. Ielūdz viesus

Kad zināma ballītes tēma un aktivitātes, sagatavo ielūgumus draugiem. Norādi ne tikai laiku un vietu, ballītes tēmu, bet arī vēlamo dresscode.

5. Rezervē atrakcijas un ēdināšanu

Ja esi lēmis par labu izklaidēm, kuras nevari pats nodrošināt, tad noteikti rezervē tās laicīgi. Dzīvo mūziku, izklaides bērniem, foto stūrīti, bārmeni, fotogrāfu, uzkodas vai kūku. Daudz ko ballītes plānošanā vari paveikt arī pats. Iedvesmojies no materiāliem interneta dzīlēs un veido dekorācijas atbilstoši ballītes tēmai. Saliec mūzikas sarakstu, ko vari lūgt papildināt arī saviem viesiem. Arī kāda ēdiena vai radoša uzkodu gatavošana var kļūt par ballītes atrakciju.

6. Sameklē palīgus

Lai ballīte noritētu gludi un arī pats to varētu izbaudīt, aicini draugus palīgā mazos uzdevumos. Kāds var atbildēt par dzērieniem, kāds par gardumu galdu, kāds cits par spēlēm un izklaidēm, par viesu iepazīstināšanu, kādam vari palūgt palīdzēt ar telpas sakopšanu pēc pasākuma…

7. Sagatavo balvas un dāvanas

Kuram gan nepatīk saņemt oriģinālas dāvanas. Pat ja tā ir tava dzimšanas dienas ballīte un galvenais dāvanu saņēmējs esi tu, viesi noteikti priecāsies, ja mājās varēs aiziet ar kādu simbolisku nieciņu. Polaroīda fotogrāfiju skaistā rāmītī, ballītes kokteiļa slepeno recepti un tā sastāvdaļas, loterijas biļeti, saldumiņu utt.

8. Ballītes dienā

No rīta atgādini viesiem par ballītes tuvošanos. Ja ballīte plānota zem klajas debess, pārliecinies par laikapstākļiem un atbilstoši informē arī viesus. Ja nepieciešams, pielāgo aktivitātes.

9. Izbaudi!

Ballītes organizēšana mēdz nest gan prieku, gan arī saspringumu un satraukumu. Atceries, ka ielūgtie viesi ir tavi draugi, un jums visiem ir kopīgs mērķis – labi pavadīt laiku. Esi kopā ar mīļajiem, parunājies, nesteidzies un paļaujies, ka viss noritēs pēc labākā plāna!

10. Pēc pasākuma

Ikviens priecāsies atgriezties ballītes sajūtās, ieraugot fotogrāfijas un labāko notikumu video. Pirms sūti fotogrāfijas draugiem, tās izšķiro, lai ir redzama tikai labākā esence.
Saki lielu paldies draugiem par kopā būšanu, kā arī īpašu pateicību velti tiem, kuri palīdzēja ballītes organizēšanā vai pasākuma veiksmīgā norisē.

 

Lai neaizmirstama ballīte un daudz skaistu atmiņu!